אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלטשולר שחם מצטרף לבנקים במאבק נגד אינטרנט זהב: "מכירת בי-קום נעשית בבהילות פגומה" צילום: עמית שעל

אלטשולר שחם מצטרף לבנקים במאבק נגד אינטרנט זהב: "מכירת בי-קום נעשית בבהילות פגומה"

בית ההשקעות ביקש מבית המשפט המחוזי להשתתף בתהליך שמובילים המנהלים המיוחדים להוצאת צו מניעה נגד מכירת מניות בי-קום; באלטשולר טוענים שהעיתוי מוכיח שהחברה לא ביצעה בדיקות ראויות לפני שהחליטה למכור

21.06.2018, 10:54 | גולן חזני

המנהלים המיוחדים מטעם הבנקים הנושים של יורוקום קיבלו הבוקר (ה') תמיכה לא צפויה מבית ההשקעות אלטשולר שחם, במאבקם נגד הניסיון של אינטרנט זהב למכור את השליטה בבי-קום המחזיקה בשליטה בבזק לאחים נוימן.

קראו עוד בכלכליסט

בית ההשקעות אלטשולר שחם העביר הבוקר לבית המשפט המחוזי בקשה להשתתף בתהליך שמובילים המנהלים המיוחדים להוצאת צו מניעה נגד מכירת מניות בי-קום על ידי אינטרנט זהב. באמצעות עורך הדין רונן בהרב טוענת אלטשולר, שמחזיקה ב-11.3% ממניות אינטרנט זהב, כי מכירת המניות נעשית בבהילות פגומה הן מבחינת עיתוי המכירה והן מעצם המכירה עצמה.

דורון תורג דורון תורג'מן מנכ"ל אינטרנט זהב ובי-קום | צילום: עמית שעל דורון תורג

אלטשולר טוענת שאת מרבית המניות רכשה בהנפקה שביצעה אינטרנט זהב ימים ספורים לפני הדיווח של החברה על ההצעות שקיבלה למכירת בי-קום. בית ההשקעות טוען כי העיתוי מוכיח שהחברה לא ביצעה בדיקות ראויות לפני שהחליטה למכור. עוד נטען כי אין שום סיבה למכור את המניות בעת הזו כשהאינטרנט זהב יכולה לשרת את חובה.

עוד טוענת אלטשולר כי מספר הימים המועט שעבר בין ההנפקה להחלטת המכירה מועט בצורה תמוהה. אלטשולר טוען כי בכוונתו להיות שותף להליך בחירת דירקטורים באינטרנט זהב ונראה כי יציע מועמדים מטעמו.

ביום שני השבוע עצר בית המשפט את מכירת בי-קום לאחים נוימן. שופטת בית המשפט המחוזי בת"א איריס לושי עבודי הוציאה צו מניעה ארעי שבולם את העסקה, לבקשת המנהלים המיוחדים של יורוקום, עורכי הדין פיני רובין, אמנון לורך ואורי גאון.

השופטת הורתה לאינטרנט זהב להגיש את תגובתה לבקשת המנהלים עד ל-20 ביוני. המנהלים מייצגים את הבנקים המחזיקים במניות יורוקום, בעלת השליטה באינטרנט זהב - החברה האם של בי-קום - שמתנגדים נחרצות לעסקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות