אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש אישר: המנכ"ל החדש של התעשייה האווירית ייבחר הערב צילום: אתר חיל האוויר, התעשייה האווירית

ביהמ"ש אישר: המנכ"ל החדש של התעשייה האווירית ייבחר הערב

2 דירקטורים נציגי העובדים בדירקטוריון דרשו למנוע את כינוס הדירקטוריון משום שהם מנועים מלהשתתף בדיון. 3 מועמדים לתפקיד המנכ"ל: סמנכ"ל הכספים אייל יוניאן, ראש חטיבת טילים וחלל בועז לוי וסמנכ"ל אסטרטגיה ומו"פ האלוף במיל' נמרוד שפר

21.06.2018, 16:33 | אמיתי גזית

בית המשפט המחוזי מרכז דחה לפני שעה קלה בקשה לצו מניע ארעי לדחיית ישיבה של דירקטוריון תעשייה אווירית שאמורה להתקיים הערב ב-18:00. לפיכך הערב

יתבקש הדירקטוריון לאשר בהצבעה את המועמד למנכ"ל החברה שבחרה ועדת איתור בראשות היו"ר הראל לוקר.

קראו עוד בכלכליסט

את הבקשה הגישו חיים דהן והילל קיין, 2 דירקטורים נציגי העובדים בדירקטוריון, יחד עם הסתדרות העובדים הכללית. לטענתם, זאת משום שמנהל רשות החברות הממשלתיות, יעקב (ינקי) קונט, הוציא הנחייה שאוסרת על דהן וקיין להשתתף בישיבות שעוסקות בכוח אדם, ובמיוחד בישיבה שתתקיים הערב.

הבקשה הוגשה באופן בהול אתמול בערב באמצעות עו"ד יוסי פורת, ונטען בה כי היא הוגשה רק כ-24 שעות לפני הדיון המכריע משום שעד אז קיין ודהן לא ידעו על הישיבה.

3 המועמדים. מימין: נמרוד שפר בועז לוי ואייל יוניאן , צילום: אתר חיל האוויר, התעשייה  האווירית 3 המועמדים. מימין: נמרוד שפר בועז לוי ואייל יוניאן | צילום: אתר חיל האוויר, התעשייה האווירית 3 המועמדים. מימין: נמרוד שפר בועז לוי ואייל יוניאן , צילום: אתר חיל האוויר, התעשייה  האווירית

בית המשפט דחה טענה זו וקבע: "נוכח השיהוי שחל בהגשת הבקשה, ומשנראה כי לא יגרם נזק בלתי הפיך, לא ראיתי ליתן צו במעמד צד אחד". עם זאת בית המשפט הורה להציג לדירקטוריון בפתח הדיון את הבקשה של דהן וקיין להשתתף ולהצביע בו.

עו"ד פורת אמר ל"כלכליסט", כי אם בסופו של דבר יבחר הדירקטוריון לקיים את הישיבה מבלי לאפשר לדהן וקיין להצביע הם יעתרו בתחילת שבוע הבא לבית המשפט בדרישה לבטל את ההחלטה שהתתקבל בישיבה, בטענה כי הישיבה התקיימה שלא כדין.

בשעות אלה 3 המועמדים הסופיים למשרת המנכ"ל - סמנכ"ל הכספים של החברה אייל יוניאן, ראש חטיבת טילים וחלל בחברה בועז לוי וסמנכ"ל אסטרטגיה ומו"פ האלוף במיל' נמרוד שפר - מציגים לדירקטוריון את תוכניתם לתע"א, בסיום המצגת יוכרע על פי ציון שנתן כל אחד מ-5 חברי וועדת האיתור מי האיש שיומלץ למנכ"ל. מיד אחר כך יכונס הדירקטוריון שבו 7 חברים, ללא קיין ודהן, ויצביע לאישור או דחיית המועמד הנבחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות