אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"כתב אישום מופרך והזוי, פעם ראשונה שמעמידים לדין על אוכל בחמגשיות" צילום: יריב כץ

"כתב אישום מופרך והזוי, פעם ראשונה שמעמידים לדין על אוכל בחמגשיות"

כך הגיבו פרקליטי שרה נתניהו, עורכי הדין יעקב וינרוט, יוסי כהן ועמית חדד לכתב האישום שהוגש נגד רעיית ראש הממשלה. לדבריהם, משפחת נתניהו היא לא זו שצרכה את החמגשיות, אלא אנשים רבים אחרים "כולל עובדי הבית". לדבריהם, "האבסורד הגדולה הוא שכתב האישום מתבסס על נוהל לא חוקי"

21.06.2018, 16:44 | שירות כלכליסט

"כתב האישום נגד שרה נתניהו מופרף והזוי. זו פעם ראשונה בישראל ובעולם שמעמידים לדין רעיית מנהיג מדינה על אוכל בחמגשיות", כך הגיבו לפני זמן קצר באי כוחה של נתניהו עורכי הדין ד"ר יעקב וינרוט, ד"ר יוסי כהן ועמית חדד לכתב האישום שהוגש נגדה בפרשת החמגשיות.

לדברי פרקליטי נתניהו, "לא היו פה שום מרמה והפרת אמונים או קבלת דבר במרמה או כל עבירה שהיא. רעיית ראש הממשלה שאינה עובדת ציבור, כלל לא הכירה את הנהלים ויצאה דוברת אמת בבדיקת פוליגרף כשנשאלה בעניין זה. רעיית ראש הממשלה היא לא זו שהזמינה את המזון והחמגשיות, אלא אב הבית לשעבר, עד המדינה מני נפתלי, כפי שהוא הודה בעצמו בבית המשפט בהרצליה.

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי

עוד טוענים באי כוחה של רעיית ראש הממשלה כי "משפחת נתניהו היא לא זו שצרכה את עיקר המזון והחמגשיות, אלא אנשים רבים אחרים, לרבות עובדי הבית. הסכום כולל גם אירוח אורחים רשמיים מהארץ ומהעולם, לרבות ארוחות דיפלומטיות עם מנהיגים שאמורות להיות ממומנות מתקציב אחר, ושגם אותן "הלבישו" על הגברת נתניהו.

"אבל האבסורד הגדול ביותר בכתב האישום", ממשיכים השלושה, "נובע מכך שהוא מתבסס על נוהל בלתי חוקי, שגם מי שכתב אותו מודה שהוא בלתי חוקי. נוהל המבשלת נכתב בחטף על ידי שלושה פקידים חסרי סמכות, במיוחד עבור ראש הממשלה נתניהו, חמישה ימים בלבד לפני כניסתו לתפקיד ראש הממשלה במרץ 2009.

"הנוהל מעולם לא קיבל את האישור הנדרש על ידי ועדת הכספים של הכנסת שהיא הגורם היחיד המוסמך על פי חוק יסוד הממשלה, לקבוע מה מותר ומה אסור במעון ראש הממשלה. כתב אישום שמתבסס על נוהל לא חוקי, לא יכול להחזיק מים. לעומת זאת וועדת הכספים של הכנסת כן קבעה, בהתבסס על חוק יסוד הממשלה, שכל הוצאות הכלכלה של ראש הממשלה ומשפחתו במעון ראש הממשלה ישולמו על ידי המדינה, כפי שנקבע גם לגבי בית הנשיא".

עורכי הדין מסכמים: "לא רק שכתב האישום מתבסס על טענות שקריות ועל נתונים שגויים ומסולפים, הוא מתבסס כולו על נוהל פסול ובלתי חוקי שהוחל במיוחד עבור ראש הממשלה נתניהו ועבורו בלבד. כעת נוצרה הזדמנות להטיל אלומת אור על העובדות לאשורן. אנו בטוחים שבסופו של דבר הצדק, האמת וההיגיון ייצאו לאור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

75 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

75.
ציד מכשפות
זה לא יאומן איך מחפשים בזכוכית מגדלת כל מיני עבירות שונות ומשונות רק בכדי להפיל מנהיג. הם רואים שמאז שביבי נבחר כראש ממשלה לפני לפחות שני עשורים. הוא הולך וצובר כוח ומעמד גם ברמה בן לאומית. והוא לא מותיר צ'נס לשאר המעומדים במפלגות השונות. וקשה להם להשלים עם זה. בכל קדנצייה ראשי מפלגות מתחלפים וכל אחד מנסה את מזלו מול ביבי. וזה פשוט לא עובד. אז לא פלא שמנסים להפיל אותו דרך משפחתו ודרך בתי המשפט. אבל הוא כנראה מזן אחר. יודע לעמוד בלחצים ויחד עם זאת לתפקד ולנהל מדינה. פשוט להצדיע לו
לוי לילי  |  20.06.19
לכל התגובות