אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
5 תכונות שאתם חייבים שיהיו לכם כדי שתוכלו למצוא עבודה בעתיד צילום: שאטרסטוק

5 תכונות שאתם חייבים שיהיו לכם כדי שתוכלו למצוא עבודה בעתיד

מקום העבודה המשתנה יוצר חלוקת מיומנויות חדשה, ואם אתם רוצים להישאר תחרותיים ורלוונטיים כדאי שיהיו לכם מוניטין, שתדעו איך להרכיב צוותים שכוללים אנשים, רובוטים ומחשבים וזכרו: נטוורקינג היא הדרך היעילה ביותר להשיג משרה או עבודה חדשה

23.06.2018, 12:06 | שירות כלכליסט
ייתכן שתיאור המשרה שלכם השתנה במרוצת חמש השנים האחרונות, ואולי המשרה הנוכחית שלכם אפילו לא הייתה קיימת לפני חמש שנים. מקום העבודה של היום ושל מחר נראים שונים למדי זה מזה מבחינה טכנולוגית, כלכלית, סביבתית ופוליטית, כך אומר המכון לחקר העתיד (IFTF), מלכ"ר שעוזר לארגונים לתכנן את עתידם.

מקום העבודה המשתנה יוצר חלוקת מיומנויות חדשה, כך אומר אדם מילר, מנכ"ל Cornerstone - ספקית תוכנה ומערכות לניהול כישרונות שחברה ל-IFTF כדי לחקור את מיומנויות העתיד. "יש לנו קבוצת עבודות מאוד גדולה שמצריכה מספר מועט יחסית של מיומנויות ברמה גבוהה, וחלקן הגדול עתיד להיכחד, בעיקר בגלל האוטומציה", הוא אומר. "מצד שני, משרות מאוד טכניות עומדות לא מאוישות כי אין מספיק אנשים עם המיומנויות המתאימות עבורן. בין אם העובדים מכירים בכך, או לא, זמן מחצית החיים של המיומנויות שלהם קצר יותר ממה שהיה בעבר".

אם אתם רוצים להישאר תחרותיים ורלוונטיים בשוק העבודה, עליכם לשלוט בחמש "מיומנויות העל" הבאות לפי ה-IFTF.

1. מותג אישי

להיות מצליחים פירושו להבדיל את עצמכם, ובעלי מותג אישי שמגדיר את מי שאתם ואת מי שאתם רוצים להיות. זה כולל בניית מוניטין, אמון, ועוקבים. הרושם שאתם משדרים לגבי עצמכם חיוני לצורך מציאת תרבות העבודה המתאימה ביותר וליצירת אמון בקרב עמיתיכם, לקוחותיכם, ומנהליכם, כך אומרת ג'ניפר לאסטר, סגנית הנשיא לשירותי קריירה ב-Purdue University Global.

התחילו בבסיס, כמו לשפר את נוכחות המדיה החברתית ושם האימייל שלכם. "ודאו שהתדמית שלכם עוברת ומקרינה מקצוענות, דיוק והתאמה לארגון שאתם מעוניינים לעבוד בו, כעת או בעתיד", היא מציעה, ומוסיפה שכדאי שיהיה לכם מנטור, יועץ, או חבר נאמן שייתנו לכם פידבק אמיתי לגבי המוניטין שלכם.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

יצירת מותג אישי יכולה לכלול גם הדגשה של הישגיכם ותכונותיכם, כך אומרת תמי אריקסון, פרופסור להתנהגות ארגונית ב-London Business School. "אני קוראת לכך 'תגיות'", היא אומרת. "אלו הן מיומנויות שצברתם שיוצרות את המוניטין שלכם. יכול להיות שאתם אשפים כלכליים, אמינים או יצירתיים, וכדאי לכם להעביר גם את המסר הזה לגבי איכויות שלכם שאינן באות לידי ביטוי כהישגים אקדמיים".

2. רהיטות דיגיטלית

השינוי הדיגיטלי משפיע על כל תעשייה, והיכולת להתיידד עם "המכונה" היא אחת ממיומנויות-העל הקריטיות ביותר, כך אומר מילר. "הטכנולוגיה כאן כדי להישאר", הוא אומר, ומוסיף שפעם הייתה מחלקה שטכנולוגיה הייתה תחום ההתמחות שלה, היום "כל העולם הוא טכנולוגי".

תצטרכו לדעת כיצד להרכיב צוותים שכוללים אנשים, רובוטים ומחשבים, ולגרום להם לעבוד ביחד, כך על פי IFTF: "עוזרי ה-AI שלכם יספקו לכם נוחות ויעילות, אבל תצטרכו לדעת איך להשתמש באינטלגנציה שלהם כדי להשיג יותר".

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

היכולת לאמץ טכנולוגיה ומכונות קשורה ליכולת לעשות את העבודה, אומר ג'ורג' ברואו, סגן נשיא להתפתחות ארגונית ב-Caliper - ספקית פתרונות הערכת עובדים. "תצטרכו להכיר את הכלים שעומדים לרשותכם וכיצד להשתמש בהם, וכן איזה כלי יעזור באיזו סיטואציה", הוא אומר. "זה יכול להיעשות או ע"י רכישת ידע חדש, או ע"י שיתוף פעולה עם אנשים או מכונות שישלימו אתכם".

3. שבט

ככל שהתעשייה מאמצת יותר עבודה מזדמנת ומימון המונים, להיות חלק משבט או סצנה הופך לדבר קריטי. "תצטרכו לשלוט בסוגים שונים של מסחר: פתוח, פרטי, וציבורי, וככל שהעולם ממשיך לשנות צורה, תצטרכו לחשוב כמו מעצב כדי ליצור את צורות העבודה שמתאימות לכם", כך IFTF.

"בשביל להצליח בבניית קריירה ושמירה על יציבות כלכלית בסביבה של היום, הסתמכות על הרשת האישית שלכם היא חיונית", כך אומר ג'ים דייויס, סגן מנהל מחלקת שירותי הקריירה של אוניברסיטת Pace. "הוכח פעמים רבות שנטוורקינג היא הדרך היעילה ביותר להשיג משרה או עבודה חדשה".

4. הבנת המורכבות של הדברים

מורכבות יכולה להיראות כמו תוהו ובוהו, ותצטרכו את היכולת לחבר את הנקודות כדי ליצור דרכים חדשות. להיות סתגלתנים יעזור לכם להישאר בקצב השינוי. "עליכם לקבל את זה שעליכם לרכוש מיומנויות חדשות", אומר מילר. "עליכם לחוש בנוח עם השינוי ולהיות מוכנים לפתח יכולות חדשות."

גמישות תעזור לכם לחפש הזדמנויות צמיחה, אומרת בוני האגמן, מחברת שותפה של Leading with Vision ומנכ"לית Executive Development Associates – חברת ייעוץ להתפתחות ניהולית. "הזדמנות הצמיחה הטובה ביותר עשויה להימצא בתפקיד או פרויקט אחרים ולא בהכרח בטיפוס במעלה הדרגות", היא אומרת. "לפעמים צריך לרדת מדרגה כדי לרכוש מיומנות חדשה ואז לעלות איתה שוב למעלה".

5. עמידות

בחייכם הפרטיים עמידות בדרך כלל מקושרת להתגברות על בעיות ומכשולים, אך במה שקשור בעסקים, עמידות תעזור לכם להפוך מכשולים לפתרונות והזדמנויות, כך אומרת שרלוט ווסטרהאוס-רנפרואו, פרופסור לניהול ומשפטים בביה"ס למינהל עסקים Kelley באוניברסיטת לואיזיאנה. "עובדים שעושים זאת לא יסולאו בפז כי הם מאיצים תרבות של חדשנות עסקית במקום העבודה. חברות שלא משתנות אינן עמידות, ובדרך כלל גם אינן מצליחות".

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

אחת הדרכים הטובות ביותר להעצים את עמידותכם היא להתמקד במניעה מדברים שליליים להשפיע על האפשרויות החיוביות בכל מצב נתון, כך אומרת ווסטרהאוס-רנפרואו. "אל תשכחו: צריך שבט. הקיפו את עצמכם באנשים עמידים שיתמכו בכם וינחו אתכם. אנשים עמידים נוטים לתת השראה ותמיכה".

עמידות היא התכונה החשובה ביותר עבור כל אחד בכל מקצוע, מוסיפה לאסטר. "עיכובים, בעיות, ועניינים מקצועיים יכולים להסיח את הדעת ולשתק, אבל האנשים שמתגברים עליהם עושים דברים נהדרים. כאן אין קיצורי דרך או פתרונות קסם. אם אתם מספיק רוצים משהו, אתם חייבים להתמיד עד שתשיגו אותו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות