אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלקום יוצאת לגיוס הון בת"א - דסק"ש תשתתף בהנפקה צילום: עמית שעל

סלקום יוצאת לגיוס הון בת"א - דסק"ש תשתתף בהנפקה

חברת הסלולר מתכוונת לבצע בשוק המקומי הנפקת מניות בהיקף של כ-200 מיליון שקל, לצד הנפקת אופציות בשווי של כ-100 מיליון שקל; דיסקונט השקעות של אדוארדו אלשטיין תיקח חלק בהנפקה על מנת לשמר את זכויות הרוב שלה בסלקום

21.06.2018, 18:16 | מיקי גרינפלד

סלקוםיוצאת לגיוס הון: חברת הסלולר מודיעה היום (ה') לאחר תום המסחר בת"א על החלטת הדירקטוריון לצאת להנפקת מניות ואופציות בבורסה המקומית, אשר תיועד למשקיעים בישראל. 

הגיוס יכלול הנפקת מניות בהיקף של 200 מיליון שקל לצד הנפקת אופציות למניות רגילות בסכום של כ-100 מיליון שקל.  מניית סלקוםבניו יורק מגיבה בירידה של מעל 4%.

קראו עוד בכלכליסט

 לפי הדיווח לבורסה, בעלת השליטה בסלקום, חברת האחזקות דיסקונט השקעות (המחזיקה ב-45.5% ממניות סלקום) של אדוארדו אלשטיין, מתכוונת להשתתף בהנפקה, בסכום שיותיר בידיה את אחזקות הרוב ואת השליטה בחברה.

סלקום מבהירה כי בשלב זה לא התקבלה החלטה סופית האם אכן להוציא לפועל את ההנפקה, וכך גם לא ידוע עדיין, במקרה שאכן תהיה הנפקה, המועד והתנאים שבהם היא תיעשה.

מניית סלקום ירדה היום ב-4.3% בבורסה בת"א וסגרה בכך נפילה שבועית של 11.2%. המתחרה פרטנר ירדה היום ב-1.2%, עם ירידה שבועית קלה של 0.2%). מתחילת השנה נפלה סלקום ב-43%, לצד נפילה של 41% בפרטנר - לנוכח הנסיגה המהותית בשווי השוק שלהן, שתי מניות הסלולר צפויות לצאת ממדד ת"א 35 בעדכון המדדים הקרוב.

את הרבעון הראשון של 2018 סיימה סלקום עם ירידה של 5.1% בהכנסות משירותים וירידה מהותית בהכנסות. ההכנסות למשתמש (APRU) ירדו ל־51.8 שקל לחודש, לעומת 53.6 שקל לחודש ברבעון הקודם (רביעי 2017) ו-60.1 שקל ברבעון המקביל (ראשון 2017). הרווח הנקי הרבעוני הסתכם ב-7 מיליון שקל, לעומת 26 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה, ירידה של 73%.

ניר שטרן מנכ"ל סלקום , צילום: יוסי צבקר ניר שטרן מנכ"ל סלקום | צילום: יוסי צבקר ניר שטרן מנכ"ל סלקום , צילום: יוסי צבקר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות