אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרומן של מנכ"ל אינטל והעובדת שלו החל לפני שהתמנה לתפקיד צילום: אינטל

הרומן של מנכ"ל אינטל והעובדת שלו החל לפני שהתמנה לתפקיד

הוול סטריט ג'ורנל מפרסם פרטים חדשים על מערכת היחסים שאילצה את בריאן קרזניץ' לעזוב את תפקידו במפתיע

23.06.2018, 09:35 | שירות כלכליסט

הרומן של מנכ"ל אינטל העולמית בריאן קרזניץ' ועובדת החברה, שעלה לו השבוע במשרתו, החל לפני שהתמנה למנכ"ל והסתיים לפני כמה שנים - כך מסרו ל"וול סטריט ג'ורנל" גורמים המקורבים לפרשה.

קראו עוד בכלכליסט

מערכת היחסים, שהחלה לפני כעשור, הובאה השבוע לידיעת הציבור, כאשר קרזניץ' - המנכ"ל בן ה-58 של אינטל העולמית - התפטרו מתפקידו לאחר שיצרנית השבבים קבעה כי הוא הפר את מדיניות החברה, כאשר קיים מערכת יחסים עם עובדת אחרת בחברה.

קרזניץ קרזניץ'. הודיע על ההתפטרות כבר ביום רביעי | צילום מסך: Youtube קרזניץ

האשה המעורבת ברומן עדיין עובדת באינטל, מסרו אותם גורמים. היא היתה מנהלת בדרג הביניים, כאשר מערכת היחסים שלה עם קרזניץ' החלה, ועדיין לא מחזיקה בתפקיד בכיר בחברה. ככל הידוע, השניים לא עבדו באינטל באופן צמוד.

קרזניץ', שלא הגיב לפרסום בעניין זה ב"וול סטריט ג'ורנל", עובד באינטל החל משנת 1982 ומשמש כמנכ"ל מאז 2013, לאחר שמילא שורה של תפקידי ניהול וטכנולוגיה.

לא ברור מתי בדיוק נגמר הקשר בין קרזניץ' לעובדת. מוקדם יותר השבוע החברה מסרה בהצהרה לתקשורת כי החקירה שהתבצעה על ידי יועצים פנימיים וחיצוניים אישרה כי הקשר האסור הפר את מדיניות החברה שנקבעה בשנת 2011 ואוסרת על מנהלים ומנהלות מלקיים מערכות יחסים רומנטיות ומיניות עם עובדים שמדווחים אליהם באופן ישיר או בעקיפין.

הפרשה התפוצצה לאחר שהעובדת סיפרה על הקשר לעמית שלה בעבודה. אותו עמית, המודע לכך שמדיניות אינטל אוסרת על קשרים מסוג זה, חש מחויבות לדווח על הקשר ליועץ המשפטי של אינטל (בהתאם למדיניות החברה), וכך עשה ב-14 ביוני.

זמן קצר לאחר מכן, היועץ המשפטי הודיע לדירקטוריון על הקשר הפסול, והדירקטוריון יזם חקירה בנושא. ביום רביעי הודיע קרזניץ' על התפטרותו שעליה נודע יום לאחר מכן.

לאינטל יש מדיניות קשוחה יחסית בכל הנוגע לקשרים בין עובדים ביחס לחברות אחרות. מדיניות זו נוגעת לכל המנהלים, ללא קשר למידת הבכירות שלהם, ודורשת מעובדים להעלות כל חשש שלהם באשר לקשר פסול באופן מיידי.

לאחר התפטרותו של קרזניץ' מהתפקיד, מונה סמנכ"ל הכספים של אינטל רוברט סוואן לממלא מקום המנכ"ל. הוא אמר כי אינו מעוניין להמשיך למלא את התפקיד. מניית אינטל ירדה ב-3.5% מאז התפוצצות הפרשה ומשקפת לאינטל שווי של 245 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות