אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיזבאללה נחסם מפייסבוק וטוויטר: "מאמץ לפגוע בפעילות" צילום: אי פי איי

חיזבאללה נחסם מפייסבוק וטוויטר: "מאמץ לפגוע בפעילות"

חשבונות המדיה החברתית של ארגון הטרור נחסמו ללא כל התראה מוקדמת, והגולשים הופנו לעמודים חדשים שנפתחו או לעמודי גיבוי קיימים. "פייסבוק וטוויטר מנסים לפגוע בחשבונות הללו עקב תפקידם החשוב בפעילות הארגון"

23.06.2018, 11:24 | דניאל סלאמה, ynet
ארגון הטרור חיזבאללה הודיע הלילה (שבת) כי חשבונות הפייסבוק והטוויטר שלו נחסמו. על פי הודעת הארגון שפורסמה בטלגרם, החשבונות נסגרו ללא כל התראה מוקדמת שקיבל, והגולשים הופנו לעמודים חדשים שנפתחו או לעמודי גיבוי קיימים.

קראו עוד בכלכליסט

מהארגון נמסר כי הצעד "נעשה במסגרת המאמץ של פייסבוק וטוויטר לפגוע בחשבונות שמשויכים לחיזבאללה, עקב התפקיד החשוב שהחשבונות הללו ממלאים בפעילות של הארגון". 

מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, צילום: איי פי מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה | צילום: איי פי מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, צילום: איי פי

לא מדובר בפעם הראשונה שבה פייסבוק וטוויטר סוגרים חשבונות שמשויכים לחיזבאללה. בסוף שנת 2017 נסגר אותו עמוד בפייסבוק, והם פתחו אותו מחדש. נכון לרגע זה לא נמסרה הודעה או תגובה מפייסבוק או מטוויטר.

השבתת החשבונות הגיעה יום אחרי פרסום תיעוד חדש מחטיפת החיילים אהוד גולדווסר ואלדד רגב ב-2006. עם זאת, ככל הנראה אין קשר בין הדברים משום שהחשבון שמשויך לחיזבאללה שפירסם את התיעוד עדיין פעיל.

בתיעוד שפורסם אתמול נראים גופות של לוחמי צה"ל ליד ההאמר של החיילים. כמה אנשי חיזבאללה שלבושים בבגדים שדומים למדי צה"ל מתרחקים מההאמר ואז הוא מתפוצץ. בהמשך הסרטון נראים לוחמי חיזבאללה בורחים מהמקום גם רגלית וגם באמצעות כלי רכב. 

לפני כשנתיים שודרה בערוץ הלבנוני "אל-מיאדין" המקורב לחיזבאללה סדרת תעודה בת שלושה חלקים שבה עדויות חדשות כביכול על החטיפה. בפרק הראשון נראים לוחמי הארגון מתאמנים לקראת החטיפה גם בקיץ וגם בחורף. ראש הזרוע הצבאית עימאד מורנייה, שחוסל בדמשק ב-2008, נכח באימון האחרון לפני החטיפה באזור שדימה את הזירה האמיתית, ותועד כשהוא נותן הוראות לאנשי החוליה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות