אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדנקנרים בדרך לאישור הסדר חוב באלרן נדל"ן

הדנקנרים בדרך לאישור הסדר חוב באלרן נדל"ן

הנושים יקבלו בעלות מלאה על החברה המחזיקה בנכסים ברוסיה - חוב של 114 מיליון שקל כלפי מחזיקי האג"ח צפוי להימחק

24.06.2018, 09:14 | אורן פרוינד

בעיכוב של יותר משנתיים, הסדר החוב של חברת אלרן נדל"ן שבשליטת גדי ודורי דנקנר (בני דודיו של נוחי דנקנר) בדרך לאישור בית המשפט, וחוב של 114 מיליון שקל כלפי מחזיקי האג"ח הישראלים ונושים נוספים צפוי להימחק. מנגד צפויים הנושים לקבל בעלות מלאה על החברה שמחזיקה נכסים בשווי לא ידוע ברוסיה.  

קראו עוד בכלכליסט

אלרן והנושים הגיעו להבנות לגבי הסדר החוב עוד באפריל 2016. אלא שלאישור ההסדר נקבע תנאי מתלה שלפיו החברה תגיע להסדר עם נושה נוסף שלה, החברה הזרה סילק, שתובעת 25 מיליון שקל מאלרן. אלרן וסילק לא הצליחו להגיע להסדר ביניהן, ובעלי האג"ח אישרו ביום חמישי האחרון ברוב קולות את ביטולו של התנאי המתלה.

בעקבות זאת דיווחה אלרן בשבת כי בכוונתה לפנות בימים הקרובים בבקשה לבית המשפט לתת תוקף להסדר. מחזיקי האג"ח מחזיקים בחוב של כ־100 מיליון שקל, קרן מרקסטון מחזיקה בחוב של כ־9 מיליון שקל והשאר מתפרס על פני נושים שונים. לפי דו"ח של ממונה בית המשפט על ההסדר, רו"ח איציק עידן, "לא ניתן להעריך את שיעור ההחזר לנושים תחת חלופת ההסדר, נוכח התמשכות המשבר הכלכלי ברוסיה ואי־הוודאות בנוגע לאפשרות לממש את הנכסים". עם זאת, לדבריו, חלופת ההסדר עדיפה על חלופת הפירוק שתביא לאובדן מלא של הנכסים ברוסיה לצדדים שלישיים.

אלרן נדל"ן היתה זרוע הנדל"ן של אלרן השקעות שהגיעה לחדלות פירעון ונמצאת היום בפירוק. אלרן נדל"ן עסקה בייזום נדל"ן במזרח אירופה ובמזרח הרחוק ונקלעה כמו מרבית החברות למשבר נזילות קשה בעקבות משבר הנדל"ן העולמי, לא יכלה לעמוד בהתחייבויותיה ונאלצה לבצע הסדר חוב.

בספטמבר 2016 אושרה תביעה נגזרת נגד החברה ונגד בעלי השליטה ונושאי המשרה בה. במוקד התביעה עמדה עסקה שנערכה ב־2008 למכירת אחזקותיה (9.1%) של אלרן בחברת אטלס לחברה קפריסאית בבעלותו של פיטר קלנר. בתביעה נטען כי מדובר בעסקה רשלנית ובלתי סבירה שהובילה להפסדים של 53 מיליון שקל. ביולי 2017 הגיעו החברה והתובעים להסדר פשרה.

גדי דנקנר גדי דנקנר גדי דנקנר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות