אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צים מכרה 12.5% ממניות אוברסיז ב-35.6 מיליון שקל צילום: בלומבגר

צים מכרה 12.5% ממניות אוברסיז ב-35.6 מיליון שקל

חברת הספנות חדלה להיות בעלת עניין באוברסיז של קרן פימי - ירדה מהחזקה של 13.5% במועד ההנפקה בת"א בדצמבר 2016 לשיעור של 2.5% בלבד

24.06.2018, 14:37 | חזי שטרנליכט

צים מימשה את מרבית מניות אוברסיז שבבעלותה: חברת הספנות מכרה נתח של 12.5% ממניות החברה, בסכום של 35.6 מיליון שקל. בכך חדלת צים מלהיות בעלת עניין באוברסיז.  

קראו עוד בכלכליסט

צים מכרה ביום חמישי האחרון 6.88 מיליון מניות של אוברסיז במחיר של 5.17 שקלים - שווי נמוך ב-3.3% ממחיר הפתיחה של המניה באותו יום. בתום העסקה נותרה לצים אחזקה של כ-2.58% בהון המניות של אוברסיז, בשווי של כ-8.5 מיליון שקל. מימוש המניות נועד בעיקר לטובת חיזוק קופת המזומנים של צים.

חברת אוברסיז שבשליטת קרן פימי הונפקה בבורסה בת"א בדצמבר 2016, ובעת ההנפקה החזיקה צים 13.5% ממניותיה. הקרן  לא רוותה נחת מהנפקת אוברסיז: ממועד ההנפקה ירדה מניית אוברסיז ב-24% ושווי השוק שלה נחתך בתקופה זו ב-104 מיליון שקל ל-284 מיליון שקל.

אוברסיז עוסקת במתן שירותים לוגיסטיים על ידי מסופי מכולות ומטענים, מחסני ערובה ומחסנים לוגיסטיים. לחברה מסופים הפעילים בסמוך לנמלי הים הגדולים – אשדוד וחיפה, בנתב"ג ומחסני ערובה בגאנה שבאפריקה.

לנוכח התחזקות התחרות בתחום המכולות התרחבה אוברסיז בשנים האחרונות לכיוונים נוספים. בין היתר נכנסה להשקעה בפעילות דרך חברה בשם ליעד, שתעסוק בהפצה לוגיסטית באמצעות משאיות של סחורות ומטענים ללקוחות. החברה נכנסת גם לתחום החומרים המסוכנים וחתמה על חוזה מול אונר"א שיספק לה פעילות למספר שנים. בנוסף נכנסת החברה לפעילות הסחר המקוון.

ספינת צים , צילום: רון סולומון ספינת צים | צילום: רון סולומון ספינת צים , צילום: רון סולומון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות