אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה תקצה 190 מיליון שקל להפעלת פרוייקט הדיגיטציה של ארכיון רשות השידור צילום: כאן

המדינה תקצה 190 מיליון שקל להפעלת פרוייקט הדיגיטציה של ארכיון רשות השידור

כך עולה מפנייה שהגיש הממונה על התקציבים באוצר, שאול מרידור, לוועדת הכספים. במסגרת הפרויקט, שיימשך 6 שנים, כל חומרי הארכיון יומרו לקבצים דיגיטליים, ויועלו לאתר אינטרנט שיונגש לציבור

24.06.2018, 16:57 | צבי זרחיה
המדינה תקצה 190.2 מיליון שקל להפעלת פרוייקט הדיגיטציה של ארכיון רשות השידור. כך עולה מפנייה שהגיש לועדת הכספים הממונה על התקציבים באוצר שאול מרידור. הועדה תדון בכך מחר (ב'). הכסף יועבר מהרזרבה בתקציב כהרשאה להתחייב.

מרידור הסביר כי "הפרוייקט יבוצע על ידי תאגיד השידור הציבורי וצפוי להימשך במשך 6 שנים. בזמן הכנת התקציב (של התאגיד) הצורך בפרוייקט הדיגיטציה ועלותו לא היו ידועים".

קראו עוד בכלכליסט

שאול מרידור הממונה על התקציבים במשרד האוצר, צילום: שאול גולן שאול מרידור הממונה על התקציבים במשרד האוצר | צילום: שאול גולן שאול מרידור הממונה על התקציבים במשרד האוצר, צילום: שאול גולן

בדברי ההסבר לפנייה נטען כי "פרוייקט הדיגיטציה הינו פרוייקט שמטרתו שימור של ארכיון רשות השידור שעבר לתאגיד השידור הציבורי, בהתאם לחוק השידור הציבורי. במסגרת הפרוייקט כלל חומרי הארכיון הנמצאים על מדיות מסוגים שונים יעברו תהליך דיגיטציה שעיקרו המרה של התכנים לקבצים הדיגיטליים, והעלאתם לאתר האינטרנט שיונגש לציבור".

"הצורך בפרוייקט עלה במסגרת הדיונים על חוק השידור הציבורי, ובעת גיבוש התקציב בשנת 2016 היקף הפרוייקט ועלויותיו לא היו ידועים. לאחר הליך גיבוש עלות הפרוייקט על ידי תאגיד השידור הציבורי ובחינתו על ידי משרד האוצר - סוכמה עלותו הסופית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות