אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם הרביעית: ועדת השרים אישרה דחייה בפינוי שדה דב צילום: עמית שעל

בפעם הרביעית: ועדת השרים אישרה דחייה בפינוי שדה דב

המועד החדש לפינוי שדה התעופה הצבאי נקבע ליולי 2019, במקום המועד שנקבע קודם לכן - ינואר 2019. עוד נקבע כי לא יוקם מסוף זמני לצורך המשך ההפעלה הזמנית של השדה לתעופה אזרחית

24.06.2018, 17:28 | ענת דניאלי

ועדת שרים לחקיקה אישרה היום (א') את התיקון לחוק שדה דב, כך שפעילות התעופה בשדה הצבאי תיפסק בחודש יולי 2019 במקום המועד שנקבע קודם לכן בינואר 2019 ומועד הפינוי המקורי יתקיים בחודש נובמבר 2019. מדובר כבר בפעם הרביעית שנדחה מועד הפינוי והפסקת התעבורה בשדה - כפי שנחשף בכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

עוד אושר תחת החוק כי לא יוקם מסוף זמני לצורך המשך ההפעלה הזמנית של השדה לתעופה אזרחית. זאת משום שהעלות בהקמת המסוף הזמני עומדת על 60 מיליון שקל ומשך הזמן להקמה הינו כ-8 חודשים. "בהתחשב בעלות הכספית הגבוהה הנדרשת להקמת המסוף הזמני ובמשך הזמן הקצר שניתן יהיה להשתמש בו, אם בכלל, מוצע בהצעת חוק זו לבטל את החיוב להקמת המסוף הזמני", נכתב.

שדה דב , צילום: עמית שעל שדה דב | צילום: עמית שעל שדה דב , צילום: עמית שעל

סאגת הפינוי של השדה נמשכת כבר שנים רבות וזו הפעם הרביעית כבר שמעדכנים את המועד שסוף סוף יפנו אותו לטובת הקמת שכונה הכוללת אלפי דירות. ההסכם הראשון לפינוי נחתם כבר לפני למעלה מעשור בשנת 2007 אבל לא הוחלט בו תאריך יעד לפינוי. לאחר מכן בהחלטת ממשלה משנת 2012 הוכרע שתפסק פעילות השדה ביוני 2016.

אך בעקבות עתירת חברת התעופה ארקיע ועיריית אילת הוחלט לפנות את השדה באפריל 2017. לאחר מכן, בעקבות לחצים מעיריית אילת ככל שהתקרב תאריך הפינוי, גיבשו ח"כ איציק שמולי וח"כ בצלאל סמוטריץ' את חוק שדה דב שהוביל לכך שהפינוי יידחה בשלישית לינואר 2019. וכאמור כעת המדינה דוחה את הפינוי בפעם הרביעית ליולי 2019.

הפינוי הינו חלק מסאגה האם יש לפנות בכלל את השדה מקו החוף של העיר. בשדה דב ישנם שורה של בעלי זכויות והמדינה מנסה לקדם בשטח זה רובע מגורים חדש שיכלול כ-16 אלף דירות חדשות ומאות אלפי מ"ר של שטחי מסחר תעסוקה ושטחי ציבור על השטחים המפונים של השדה האזרחי והצבאי. במקביל לכך, בשבוע שעבר ראש עיריית ת"א, רון חולדאי שלף תכנית חדשה למתחם השדה שלא כולל פינוי. כלומר שכונה חדשה של כ-8,000 דירות לצד שדה אזרחי שישרת את העיר ותכנית זו אושרה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
ברור שיש להשאיר את השדה במקומו
אלמלא הלחץ של בעלי העניין שרוצים להוסיף עוד כ50 אלף תושבים לפקק הבלתי נגמר שנקרא תל אביב, ועוד לנתק את העיר וגוש דן ומרכז הארץ מתחבורה אווירית מקומית זמינה - אף אחד לא היה חושב על זה. אין עיר מרכזית בעולם ובטח לא מטרופולין שיש לו שדה מקומי לטיסות פנמיות לפחות ואפילו בינלאומיות קצרות. די עם חלם, כמה אלפי בעלי קרקעות (שקנו אותן בידיעה שהן אינן לבנייה) לא יכתיבו מציאות למליני תושבים.
רועי  |  25.06.18
לכל התגובות