אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים: אישור הרישום בטאבו דרך האינטרנט - תוך 17 ימים צילום: שאטרסטוק

רשות המסים: אישור הרישום בטאבו דרך האינטרנט - תוך 17 ימים

יישום מקוון שהשיקה הרשות כיום נועד לקצר את המועדים לאישור רישום עסקאות נדל"ן. בשנת 2019 יקוצר משך הזמן ל-14 ימים ובשנת 2020 ל-10 ימים

25.06.2018, 16:04 | עמרי מילמן

רשות המסים השיקה היום (ב') יישום מקוון חדש שנועד לקצר את המועדים לאישור רישום עסקאות נדל"ן בפנקס רישום המקרקעין (טאבו). עד היום, בעת מכירת דירת מגורים שפטורה ממס, נאלצו הצדדים להמתין עד שהטיפול בעסקה במשרד מיסוי מקרקעין הושלם ורק לאחריו ניתן היה להשלים את העסקה ברישום בטאבו.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות תיקון חקיקה ושדרוג של מערכת הרשות, עבור עסקאות שנחתמו החל מיום 30.5.18 ניתן יהיה להוציא את אישור הרישום בטאבו, דרך מערכת שבח.נט באינטרנט, בתוך 17 ימים מיום הדיווח על העסקה או ממועד השלמת המסכים שנדרשו – לפי המאוחר. בשנת 2019 יקוצר משך הזמן ל-14 ימים ובשנת 2020 יקוצר כבר ל-10 ימים.

משרדי הטאבו, צילום: אוראל כהן משרדי הטאבו | צילום: אוראל כהן משרדי הטאבו, צילום: אוראל כהן

עוד הודיעה היום רשות המסים כי נוספה האפשרות להפיק שובר מקדמת מס שבח ואישור מס שבח מקדמה באופן מקוון דרך מערכת המייצגים – שבח.נט מבלי להגיע למשרד האזורי של מיסוי מקרקעין כפי שהיה עד עתה.

עד כה הקושי לבצע את אותם מהלכים מול רשות המסים פגעו בדירוג של ישראל במדד עשיית העסקים. ברשות המסים מציינים כי המהלכים הללו יסייעו לשפר את מקומה של ישראל בדירוג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות