אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ילין לפידות רכש 38% מההקצאה של חמת למוסדיים

ילין לפידות רכש 38% מההקצאה של חמת למוסדיים

בית ההשקעות הזמין מניות בסכום מינימלי של 18.5 מיליון שקל. אחריו פסגות, שהזמין 30% מההיצע

26.06.2018, 07:29 | חזי שטרנליכט

ילין לפידות אחראי לחלק ניכר מהביקושים בהנפקת המניות של חמת: בית ההשקעות הזמין 38% מהמניות שביקשה חברת המוצרים לחדרי האמבטיה להנפיק בשלב המוסדי, בסכום מינימלי של 18.5 מיליון שקל. גם בית ההשקעות פסגות השתתף בהנפקה והזמין כ־30% מההיצע בשלב המוסדי.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול נערך השלב הציבורי בהנפקת המניות של חמת. החברה הודיעה שלשום כי היקף הגיוס המתוכנן, שעמד במקור על 42.5 מיליון שקל, הוגדל למינימום של 48.8 מיליון שקל (לפני ניכוי עמלות הפצה). מתוך סכום זה הזמינו המוסדיים מניות ביותר מ־39 מיליון שקל.

ברז של חמת ברז של חמת ברז של חמת

גוף מוסדי נוסף שהשתתף בגיוס הוא קרן הגידור ספרה, בניהולו של אורי גולדפרב. הקרן שלה, המתמחה במניות קטנות (ספרה סמול קאפ), הזמינה כ־8% מהמניות שהוקצו למוסדיים.

ערב ההנפקה פסגות היה הגוף המוסדי העיקרי, שהחזיק ב־9.9% מהון המניות של החברה. בעל השליטה יואב גולן החזיק ב־61% מהון המניות.

חמת מצויה בתהליך התרחבות עסקית בחודשים האחרונים. הקבוצה השלימה בתחילת השנה עסקה שמגדילה את דריסת הרגל שלה בשוק הישראלי: רכישת 80% מחברת הסניטריה ומוצרי האמבטיה חזי בנק תמורת 74.7 מיליון שקל.

הקבוצה מתכננת להשלים עוד השנה השקעה במפעל לייצור כלים סניטריים בטורקיה, שבהקמתו השקיעה עד כה כ־40 מיליון שקל. ההחלטה על הקמתו התקבלה עוד ב־2015, ובאוקטובר 2016 החלה הבנייה בפועל. על פי מידע שהציגה החברה למוסדיים בשבועות האחרונים, בחמת קיוו להשלים את הקמתו עד סוף השנה.

מניית חמת חתמה את יום המסחר אתמול בעלייה קלה של כחצי אחוז, ושווי שוק שלה עמד על 384.4 מיליון שקל. בשנה האחרונה ירד שוויה ב־24%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות