אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שהזיזו נשים ממושבן, נייס מחרימה את אל על צילום: שאול גולן, עמית שעל

אחרי שהזיזו נשים ממושבן, נייס מחרימה את אל על

מנכ"ל נייס ברק עילם כתב בחשבון הלינקדאין שלו שהחברה בניהולו לא תעשה עסקים עם חברות שנוקטות באפליה; השבוע פורסם כי אנשי צוות של אל על הזיזו נשים ממושבן באחת הטיסות מניו יורק לפי דרישה של נוסעים חרדים; מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין: "להבא נוסע שיסרב לשבת ליד נוסע אחר יורד באופן מיידי מהטיסה"

25.06.2018, 21:05 | שירות כלכליסט

חברת נייס תפסיק להשתמש בשירותיה של חברת אל על להטסת עובדיה בטענה כי היא מפלה נוסעים, כך עולה מדברים של מנכ"ל החברה ברק עילם המתפרסמים הערב (ב') בחשבון הלינקדאין שלו. זאת בעקבות מקרה שפורסם השבוע לפיו דיילים של החברה הזיזו נשים ממושבן באחת הטיסות לפי דרישה של נוסעים חרדים. מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין, מסר בתגובה כי להבא נוסע שיסרב לשבת ליד נוסע אחר, יורד מהטיסה.

לפי עילם, "אנחנו לא עושים עסקים עם חברות שמפלות על רקע של גזע, מין ודת. נייס לא טסה באל על".

השבוע פורסם כי אנשי צוות של חברת אל על הזיזו נוסעות ממושבן לאחר שארבעה חרדים סירבו לשבת לידן בטיסה 002 מנמל התעופה קנדי בניו יורק לנמל התעופה בן גוריון. לבסוף המריאה הטיסה באיחור של כשעה ורבע. אין מדובר במקרה ראשון מסוג זה, ובעבר התפרסמו תלונות של נוסעות לפיהן התבקשו להחליף את מקומן לבקשתם של נוסעים חרדים.

אוסישקין מסר בתגובה: "הידיעה שפירסם מנכ"ל נייס נעשתה ללא בדיקת העובדות בצורה חפוזה וכך הבהרתי לו בשיחתי עימו. אנשי אל על שטיפלו באירוע עשו זאת ברגישות הראויה. כל מי שטס בחברה הלאומית מרגיש את הערכים עליהם בנינו את החברה: חברה שיוויונית ללא הבדל דת, גזע או מין. למען הסר ספק הוריתי היום על חידוד הנהלים בנושא ולהבא נוסע שיסרב לשבת ליד נוסע אחר יורד באופן מיידי מהטיסה".

מנכ"ל נייס ברק עילם, צילום: עמית שעל מנכ"ל נייס ברק עילם | צילום: עמית שעל מנכ"ל נייס ברק עילם, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות169 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

169.
עושים עסקים עם דיקטטורים ומשטרים אפלים ומציגים טלפיי נאורות וצביעות.
ההדלפה לוויקיליקס חשפה כי השיווק מתבצע גם לדיקטטורות אפריקאיות, נסיכויות במפרץ הפרסי שנקשרו עם אסלאם קיצוני ותמיכה בטרור, ועוד מדינות שידועות בפגיעה שיטתית בחירויות הפרט, דוגמת קמבודיה, אוזבקיסטן ומרוקו. ועוד כמה מדינות שאי אפשר לפרסם את שמן בשל הגבלות צנזורה.
דה וינצי  |  02.07.18
166.
האם נייס מחרימה גם את אוסטריין איירליינס?
התפרסם היום שאוסטריין איירליינס הזיזה נשים ממקומם בטיסה מישראל בעקבות מקרה דומה עם חרדים. האם נייס מחרימה את אוסטריין? או שהמנכ"ל שלה סתם פופוליסט? וזה עוד לפני שדיברנו על עסקים של נייס במדינות שערכיהן המוצהרים לא בדיוק עולים בקנה אחד עם ההתייפייפות הפופוליסטית של המנכ"ל...
פופוליזם זול  |  30.06.18
165.
כניעה מבזה
כל הכבוד לנייס. גם אני מפסיק לטוס באלעל.שהחרדים החצופים יטוסו ביונייטד.אלעל אינה חברת תעופה לאומית אלא פרטית שנכנעה ללחצי חרם של הדוסים הדורסנים ואינה טסה בשבתות וחגים - חברת התעופה היחידה בעולם שאינה טסה יומיים בשבוע.האם העובדה שחברות תעופה זרות טסות בשבת מונעת מדוסים דרסנים לטוס בהם - לא ולא. אך את אלעל משום מה הצליחו לכופף ולהכניע.לא מתאים להם לשבת ליד נשים-שיקנו 2 כרטיסים או שיעברו למקום אחר פנוי ליד גבר,באם יש מקום פנוי.החוצפה בה דורשים להעביר נשים ממקומן בלתי נסבלת וההתרפסות של אלעל בכניעה לדרישה זו - מבזה ומביישת.
גם אני לא טס אלעל  |  29.06.18
לכל התגובות