אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת מימון צפויה לרכוש ב-76 מיליון שקל את הנכס שסיבך את ענבל אור צילום: עמית שעל, נמרוד גליקמן

קבוצת מימון צפויה לרכוש ב-76 מיליון שקל את הנכס שסיבך את ענבל אור

על השטח ברחוב ז'בוטינסקי 102 ו-104 בר"ג תכננה אור לבנות מגדל ובו 185 דירות - הרבה מעל המותר בתב"ע. ביהמ"ש טרם אישר את הרכישה

26.06.2018, 10:13 | ענת דניאלי

קבוצת מימון, בראשות עמוס מימון, צפויה לרכוש מידי ענבל אור קרקע של 2.2 דונם בר"ג, לאחר שזכתה בהליך התמחרות שנערך ביום שני שעבר. לנכס, ברחוב ז'בוטינסקי 102-104 ברמת גן, חלק מרכזי בפירוק קבוצתה של ענבל אור - אור סיטי נדל"ן.

קראו עוד בכלכליסט

בהתמחרות, שהתקיימה במשרדי עו"ד איתן ארז, הובילו שני מציעים - קבוצת נתנאל גרופ וקבוצת מימון שהציעו מעל 50 מיליון שקל לרכישת הקרקע. לבסוף זכתה קבוצת מימון - קבוצת משקיעים בראשות עמוס מימון תחת החברה שא ברכה השקעות בע"מ - עם ההצעה הגבוהה ביותר שעמדה על 76 מיליון שקל. המכירה טרם אושרה בביהמ"ש והמסמכים לאישורה יוגשו רק בימים הקרובים.

ענבל אור על רקע השטח ברחוב ז ענבל אור על רקע השטח ברחוב ז'בוטינסקי 102 ו-104 רמת גן | צילום: עמית שעל, נמרוד גליקמן ענבל אור על רקע השטח ברחוב ז

כפי שנחשף בכלכליסט, מכירת הנכס ויציאתו לכינוס אושרה בדיון שהתקיים ביולי 2017, בפני נשיא בית המשפט המחוזי תל אביב, השופט איתן אורנשטיין. ההליכים למכירת הנכס התארכו בשל הקושי להגיע להסכמות בחלוקת התמורה מהמכירה בין 124 חברי קבוצת הרכישה בז'בוטינסקי 104, שמהווה את מרבית התמורה וז'בוטינסקי 102 שכוללת 62 קונים.

להסתבכותה של אור בקידום הפרויקט בז'בוטינסקי חלק מכריע בהתמוטטות עסקיה, ובמידה רבה הפרויקט הוא זה שהוביל לפירוק הקבוצה שבבעלותה. אור תכננה להקים במקומם של שני מבנים נמוכים השוכנים בנכס כיום - מגדל של יותר מ-30 קומות ובו יותר מ־185 דירות.

עיריית רמת גן לא אישרה את התוכנית וממילא על פי מדיניות התכנון והבנייה העירונית במקום ניתן היה לבנות במקום עד 140 דירות לכל היותר. למרות זאת שיווקה אור את כל הדירות שתוכננו בה. כך נוצר מצב שאותו מכנה המפרק ארז "Over Booking": היקף מכירות שעולה על מספר הדירות שצפויות להיבנות בפועל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
שמירת העיר
חייבת להיות ועדה לא תלויה ברמת גן לבדוק איך קבלנים מסובבים את פקידי ונבחרי העירייה .מספרים לוועדות המשנה לאישורי בניה סיפורים והוועדות אוכלות את זה בלי מלח .ואתם תושבים מתוסכלים צאו לרחובות והפגינו .וביום הבוחר תבואו חשבון עם נבחרי העיר .זוהי דמוקרטיה .לא האשמות שווא נגד נבחרים כי עם הצגת עובדות בשטח. אגב נראה מתמודד אחד שמצהיר כי הוא יסגור את מחלקת ההנדסה בעיר ויפתח מחלקת תשתיות ובנית מבני ציבור תראו לי אחד כזה .אין!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אזרח העיר  |  27.06.18
לכל התגובות