אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 דירקטוריון טלקום איטליה מגבה את המנכ"ל הישראלי עמוס גניש צילום: Telecom Italia

דירקטוריון טלקום איטליה מגבה את המנכ"ל הישראלי עמוס גניש

הודעת הגיבוי פורסמה לאחר שגניש הביעה חרטה והתנצל על הדברים שאמר בשבוע שעבר - בין היתר טען כי חברים בדירקטוריון "מדליפים מידע לא אמין וספקולטיבי" הפוגע בהנהלת החברה

26.06.2018, 12:57 | מיקי גרינפלד

טלקום איטליה הודיעה כי היא מגבה את המנכ"ל הישראלי עמוס גניש - למרות שהתבטא לאחרונה נגד כמה מחברי הדירקטוריון. דירקטוריון החברה החליט להביע תמיכה בגניש לאחר שפרסם התנצלות על הדברים שנאמרו.

"מועצת המנהלים מקבלת את ההבהרות של המנכ"ל ואת החרטה שהביע על ההערות הבלתי ראויות שהשמיע, שפורסמו בהמשך בתקשורת", נמסר בהודעת טלקום איטליה שפורסמה אתמול בערב.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר אמר גניש שכמה חברים בדירקטוריון טלקום איטליה (Telecom Italia - TIM) "המדליפים מידע, לא נכון, לא אמין וספקולטיבי" מאחורי הקלעים, ומפריעים להתנהלות היומיומית של ההנהלה.  עוד אמר גניש כי הוא מחוייב לחברה אך כל חברי הדירקטוריון צריכים לפעול בהתאם למנדט שלהם, כדירקטורים עצמאיים שאינם חברי הנהלה.

בהודעה שפורסמה מטעם מועצת המנהלים על הגיבוי לגניש נאמר עוד כי "בעקבות הדיון, הדירקטוריון מאשר שחבריו שותפים לחזון ולמטרות של TIM, וממשיכים לתמוך בהנהלה שלה". גניש מכהן בתפקיד מנכ"ל הקבוצה האיטלקית מאז ספטמבר 2017. בשנה האחרונה איבדה מניית טלקום איטליה 19% ומתחילת השנה רשמה נסיגה של 9.5% - החברה נסחרת במילאנו בשווי שוק של כי 13.5 מיליארד יורו.

עמוס גניש מנכ"ל טלקום איטליה, צילום: Telecom Italia עמוס גניש מנכ"ל טלקום איטליה | צילום: Telecom Italia עמוס גניש מנכ"ל טלקום איטליה, צילום: Telecom Italia

טלקום איטליה התמודדה בחודשים האחרונים עם מאבק קשה בין בעלת המניות העיקרית ווינדי, שעמדה מאחורי מינויו של גניש לתפקיד המנכ"ל, לבין המשקיעה האקטיביסטית קרן אליוט (שנכנסה בשנה האחרונה גם לקבוצת התקשורת הישראלית בזק). העימות הסתיים בנצחון מוחץ של אליוט שמינתה 10 דירקטורים עצמאיים חדשים והשתלטה על שני שליש מהדירקטוריון. בחודש אפריל האחרון תמכה אליוט בכהונתו של גניש, לנוכח הרקורד המוצלח שלו בשנים האחרונות.

גניש הוביל בהצלחה כאחד המייסדים וכמנכ"ל חברת הטלקום הישראלית GVT עד סוף העשור הקודם – אז נמכרה לקבוצת ויוונדי, שבחרה להמשיך עם גניש כמנכ"ל החברה - ובתפקידו זה הוביל את מכירתה ב-2014 לטלפוניקה תמורת 7.45 מיליארד יורו.

בשנת 2016 מונה לתפקיד מנכ"ל טלפוניקה ברזיל והצליח תוך זמן קצר להפוך אותה לחברת הטלקום המצליחה במדינה (בהכנסות, ב-EBITDA ובהחזר לבעלי המניות) - לנוכח התוצאות הוא נבחר כמנכ"ל הטוב ביותר בשוק הטכנולוגיה והמדיה של אמריקה הלטינית. בספטמבר 2017 מונה כאמור לתפקידו הנוכחי, מנכ"ל טלקום  איטליה ובחודש אפריל האחרון אישרה רשמית האסיפה הכללית של החברה את המינוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות