אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צבא ארה"ב רוכש את מערכת "מעיל רוח" שפותחה ברפאל ב-193 מיליון דולר צילום: רפאל

צבא ארה"ב רוכש את מערכת "מעיל רוח" שפותחה ברפאל ב-193 מיליון דולר

המערכת המיועדת להתקנה על רכבים משוריינים מספקת הגנה מפני טילי נ"ט והוכיחה את יעילותה הרבה במבצע 'צוק איתן'

26.06.2018, 16:55 | שירות כלכליסט

רפאל וחברת DRS LEONARDO חתמו על הסכם בהיקף של 193 מיליון דולר בשלב הראשון, במסגרתו יספקו את מערכת "טרופי" - "מעיל רוח" לצבא ארה"ב. מערכת ההגנה האקטיבית לרק"ם (רכב קרבי משוריין) תותקן על גבי טנקי אברהמס של צבא ארה"ב, כדי לתמוך בדרישות מבצעיות מידיות. על פי תנאי החוזה, DRS LEONARDO תספק לצבא את המערכות לאחר ייצורן בארה"ב ובישראל.

קראו עוד בכלכליסט

מערכת מעיל רוח, שפותחה על ידי רפאל, היא מערכת ההגנה האקטיבית לרק"ם המבצעית היחידה העולם, שכבר נוסתה בהצלחה בשדה הקרב ומספקת יכולת שרידות ותמרון לכוחות. המערכת מותקנת על מאות פלטפורמות לחימה קרקעיות בצה"ל, לרבות טנקי מרכבה סימן 3 ו-4 וכן על גבי נגמ"שי נמ"ר.

רכב משוריין ועליו מערכת "מעיל רוח". הוכיחה את יעילותה בצוק איתן, צילום: רפאל רכב משוריין ועליו מערכת "מעיל רוח". הוכיחה את יעילותה בצוק איתן | צילום: רפאל רכב משוריין ועליו מערכת "מעיל רוח". הוכיחה את יעילותה בצוק איתן, צילום: רפאל

המערכת נמצאת תחת חוזים לאספקה שבסופה היא תהיה מותקנת על למעלה מ-1,000 פלטפורמות בצה"ל. המערכת מספקת הגנה מוכחת נגד טילי נ"ט ומגוון רחב של איומים מהמתקדמים ביותר בעולם. המערכת מורכבת מחיישנים המגלים ומסווגים את האיום ואת מיקומו. בשלב הבא המערכת משגרת אמצעי-נגד ליירוט האיום. נתוני מיקום היורה מועברים על ידי מערכת "מעיל רוח" לכוחות בשטח לצורך נטרול המשך האיום.

המערכת הוכיחה עצמה מאז נכנסה לשימוש ב-2011, בעיקר בעת מבצע "צוק איתן" והותאמה לסוגי רק"ם נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות