אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ מאיים על הארלי דיווידסון: "יציאתכם מארה"ב תהיה תחילת הסוף שלכם" צילום: רויטרס

טראמפ מאיים על הארלי דיווידסון: "יציאתכם מארה"ב תהיה תחילת הסוף שלכם"

אתמול הודיעה החברה לייצור אופנועים כי תעביר מספר קווי ייצור אל מחוץ לארה"ב בשל המכסים האירופיים שהוטלו בתגובה למכסים של ממשל טראמפ על פלדה ואלומיניום. טראמפ: "היא תמוסה כמו שלא מוסתה בעבר"

26.06.2018, 17:00 | שירות כלכליסט
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מאיים כי חברת ייצור האופנועים הארלי דיווידסון "תמוסה כמו שלא מוסתה בעבר", אם תחליט להעביר את קווי הייצור שלה אל מחוץ לארה"ב. לטענתו, החברה האמריקנית האיקונית משתמשת ב"מלחמת הסחר" כתירוץ לשינויים המתוכננים על ידה בקווי הייצור.

"אסור שאופנוע הארלי דיווידסון ייבנה לעולם בארץ אחרת! העובדים והלקוחות שלהם כבר מאוד כועסים עליהם. אם הם יעברו, חכו ותראו, זו תהיה תחילת הסוף – הם נכנעו, הם פרשו! ההילה תיעלם והם ימוסו כמו שלא מוסו מעולם!", כך צייץ טראמפ.

 דונלד טראמפ, צילום: אי פי איי דונלד טראמפ | צילום: אי פי איי  דונלד טראמפ, צילום: אי פי איי

"מוקדם יותר השנה הארלי דיווידסון אמרו שהם מתכוונים להעביר חלק גדול מפעילותם מקנזס סיטי לתאילנד", כתב טראמפ בציוץ נוסף. "זה היה הרבה לפני המכסים. לכן, הם רק משתמשים במכסים ובמלחמת הסחר כתירוץ".

   

שיירת הארלי דיווידסון במדריד השנה, צילום: אי.פי.איי שיירת הארלי דיווידסון במדריד השנה | צילום: אי.פי.איי שיירת הארלי דיווידסון במדריד השנה, צילום: אי.פי.איי

מהחברה נמסר אתמול כי היא מעבירה מספר קווי ייצור אל מחוץ לארה"ב עקב העלויות המוגברות שנובעות מהמכסים האירופיים שהוטלו בתגובה למכסים של ממשל טראמפ על פלדה ואלומיניום. עם זאת הארלי דיווידסון הוסיפה שאין בכוונתה להעביר קווי ייצור לאירופה. לחברה קווי ייצור פעילים בברזיל, הודו, אוסטרליה ותאילנד.

מניות הארלי דיווידסון ירדו בכמעט 1% במסחר המוקדם היום, לאחר שירדו ב-6% אתמול. אנליסטים מ-Stifel הורידו את תחזיות הרווח של החברה לשנה הנוכחית והבאה ב-19 ו-45 סנט למניה בהתאמה, אך השאירו על כנה את המלצתם להחזיק במניות ואת מחיר היעד של 45 דולר למניה, בערך 8% מעל מחיר הסגירה אתמול.

טראמפ כתב אתמול בטוויטר שהוא "מופתע" מהחלטתה של הארלי. בתחילת השנה שעברה הוא הודה פומבית לחברה על כך שהיא "בונה דברים באמריקה", וביקר חברות אחרות שמעבירות קווי ייצור אל מחוץ לארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה