אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרין פארק ואזורים יבנו 1,400 דירות ברובע הפעמון בעפולה צילום: באדיבות עיריית עפולה

גרין פארק ואזורים יבנו 1,400 דירות ברובע הפעמון בעפולה

החברות ישקיעו בפרוייקט כ־700 מיליון שקל, זאת למרות אזהרות מפני הצפת שוק הדירות בעיר

27.06.2018, 08:32 | דותן לוי

חברת הנדל”ן גרין פארק, בבעלות אורן גזית, יניב אשכנזי ויוסף ישראלי, וחברת אזורים חתמו על הסכם לבניית 1,400 דירות על שטח של כ־110 דונם ברובע הפעמון בעפולה בהשקעה כוללת של כ־700 מיליון שקל.

השטח מצוי בבעלות פרטית, 30 דונם ממנו הם בבעלות גרין פארק, ו־80 דונם הם בבעלות מחזיקים נוספים, אשר נקשרו עם גרין פארק ואזורים בהסכם קומבינציה, שבמסגרתו תבצע אזורים את הפרויקט, ובתמורה לכך תזכה בכמה מאות דירות. בימים אלה מקיימת גרין פארק משא ומתן עם בעלי קרקע נוספים בשכונה בכוונה לצרף אותם אל התוכנית. לפי הערכת החברות, בתוך כתשעה חודשים יתאפשר לבקש היתר בנייה ובתוך כשנה וחצי להתחיל לבנות.

קראו עוד בכלכליסט

בנייה בעפולה, צילום: שרון  צור בנייה בעפולה | צילום: שרון צור בנייה בעפולה, צילום: שרון  צור

בעפולה מתגוררים כיום כ־50 אלף איש, ובשנים האחרונות החלו להיבנות בה אלפי דירות חדשות בקצב גבוה. הדבר הביא אנשי נדל"ן להזהיר מפני הצפה של שוק הדירות, הנבנות במספרים העולים על רמת הביקוש האמיתית למגורים בעיר. לדברי יניב אשכנזי, מבעלי גרין פארק, הוא אינו שותף לחששות אלה: "עפולה מתפתחת מאוד, משרדי ממשלה צפויים לעבור אליה והרכבת התחילה לפעול". עם זאת, לדבריו צפוי הפרויקט להיבנות בשלבים, ובשלב הראשון ייבנו כ־200 דירות.

רובע הפעמון בעפולה מתוכנן להיבנות על שטח בן כ־1,000 דונם של שטחים חקלאיים הצמודים לעפולה מדרום. בשטח מתוכננים להיבנות כ־6,000 דירות בנוסף לשטחי מסחר, שטחי ציבור ומוסדות חינוך, קאנטרי קלאב ודיור מוגן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
בתור מישהי מהמרכז שעברה לעפןלה
אני נהנית מהמגורים פה, יש פה המון שטחים ירוקים, הרבה פעילויות, מחירים זולים לקניה ושכירות והכי חשוב איכות חיים טובה. לגבי מקומות עבןדה זה נכון.. אבל יש הרבה מפעלים באזור ואיזןרי תעסןקה במרחק סביר. חצי שעה ליקנעם שעה וחצי למרכז... זה עדיף מלעמוד שעה וחצי בפקק בתוך תל אביב או ירושלים. יש המון אפשרויות לעבןד מהבית.. יש פה הרבה עצמאיים. אוכלוסיה חמה ותומכת.
פנינה  |  17.06.21
1.
עפולה מתפתחת?
גרתי 18 שנים בעפולה ואני מכיר את העיר היטב. זה נכון שבעשור האחרון העיר גדלה משמעותית מבחינת אוכלוסיה אולם מבחינה כלכלית המצב הוא כמו לפני 15 שנים. למי שאינו עובד בית חולים העמק או משרדי ממשלה מחכות משרות בשכר מינימום במפעלים או בחנויות. איין הייטק,אין משרות בענף הפרסום והתקשורת וגם התחום של השירותים הפיננסיים חלש מאוד. אז שלא יספרו לכם סיפורים.
אלון  |  27.06.18