אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההפקרות באתרי הבנייה נמשכת: פועל נהרג מנפילה באתר בחריש צילום: עמית שעל

ההפקרות באתרי הבנייה נמשכת: פועל נהרג מנפילה באתר בחריש

מדובר בגבר כבן 41 שנפל מגובה של שלוש קומות בעת שעבד באתר הבנייה. זהו ההרוג ה-19 באתרי בנייה מתחילת השנה. מייסד הפורום לתאונות עבודה: "עד היום לא נגזרה תקופת מאסר על קבלן בגין מוות של פועל. אין תמריצים שדואגים לבטיחות העובדים"

26.06.2018, 18:18 | דותן לוי

הרוג נוסף באתר בנייה: היום (ג') בשעות אחר הצהריים נפל פועל מגובה באתר הבנייה שבו עבד בחריש. חובשים ופראמדיקים של מד"א שהגיעו לאתר ביצעו פעולות החייאה ממושכות בפועל שנפל במדרגות תוך כדי עבודתו, אך למרבה הצער בתום מאמצי החייאה פרמדיק צבאי קבע את מותו. נסיבות ואופי המקרה בבדיקה.

שמו של ההרוג הוא עאטף אחמד פיאד כבהא, בן 41 תושב עין א-סהלה. הוא נהרג באתר של חברת "דונה". כבהא הוא הפועל השני שנהרג באתר שלה בתוך פחות מחצי שנה. התאונה הקודמת התרחשה בפברואר האחרון, אז דוד בטון נפל ממנוף על מועתסם עז א-דין עבאסי בן 23 מסילוואן, סטודנט לרפואה בשנה השלישית ללימודיו, אשר בחופשתו החליף את אחיו שלא הרגיש טוב.

 

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בהרוג ה-19 מאז תחילת השנה באתרי הבנייה. העלייה המשמעותית בהיקף התאונות באתרים ממשיכה למרות הדיווחים של משרד העבודה והרווחה על צעדים בהם הם נוקטים להפחתתן.

אתר הבנייה בחריש שבו נהרג הפועל היום, צילום: מדא אתר הבנייה בחריש שבו נהרג הפועל היום | צילום: מדא אתר הבנייה בחריש שבו נהרג הפועל היום, צילום: מדא

ראובן בן שמעון מייסד הפורום למניעת תאונות עבודה מסר בתגובה לתאונה, "שוב נהרג פועל בניין וכבר הגענו להרוג מספר 19 מתחילת שנת 2018 , מדובר בעלייה חדה בכמות ההרוגים והפצועים ביחס לתקופה הקודמת אשתקד של מעל 30%. רשויות האכיפה ובראשם שר העבודה והרווחה נכשלו בהגנה על העובדים הכי חלשים בחברה הישראלית ומי שמשלם את המחיר אלה העובדים ובני משפחותיהם".

בן שמעון מוסיף "עלות פועל הרוג עולה לקבלן 10,000 שקל בממוצע (השתתפות עצמית בפרמיה) ועד היום לא נגזרה תקופת מאסר כלשהי על קבלן בגין מוות של פועל בניין ולכן אין לקבלנים שום תמריצים לדאוג לבטיחות העובדים. אף אחד לא סופר את הפועלים השקופים שצונחים אל מותם".

 , צילום: משטרת ישראל צילום: משטרת ישראל  , צילום: משטרת ישראל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות