אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהפך לאובר: הצליחה לקבל בחזרה את הרישיון שנלקח ממנה בלונדון צילום: .the memo

מהפך לאובר: הצליחה לקבל בחזרה את הרישיון שנלקח ממנה בלונדון

חברת שיתוף הנסיעות ניצחה בערעור שהגישה נגד החלטת עיריית לונדון למנוע ממנה לפעול בעיר הבירה הבריטית ותקבל רישיון זמני ל-15 חודשים. אם תעמוד בדרישות הרגולטוריות היא תוכל לקבל לאחר מכן רישיון קבוע ל-5 שנים

26.06.2018, 20:06 | רפאל קאהאן

אובר זכתה בערעור שהגישה נגד החלטת עיריית לונדון למנוע ממנה לפעול בעיר הבירה הבריטית. הההחלטה שהתקבלה היום בערב על ידי בית המשפט תאפשר לחברת ההסעות להמשיך לפעול בעזרת רישיון זמני שתוקפו יעמוד על כ-15 חודשים. 

קראו עוד בכלכליסט

השופטת ציינה בהחלטתה כי הרשיון ישמש כתקופת מבחן, שבמהלכה תיבדק הפעילות של אובר בעיר ועמידתה בדרישות הרגולטוריות. לאחר סיום תקופת המבחן תוכל החברה, אם תעמוד בדרישות, לקבל רשיון פעילות בן 5 שנים. 

מונית של אובר בלונדון, צילום: .the memo מונית של אובר בלונדון | צילום: .the memo מונית של אובר בלונדון, צילום: .the memo

בהחלטתה הסבירה השופטת, אמה ארבות'נוט, שהחברה הראתה רצון טוב והוכיחה שהיא מנסה לשנות את דרכי פעילותה, שהביאו את העירייה לביטול רישיונה מלכתחילה. עוד אמרה השופטת שהחברה הוכיחה בעזרת מסמכים רבים שהיא אכן מעוניינת להתמיד בדרכה בחדשה. בנוסף הוסבר שהמהלך שיזמה רשות התחבורה הלונדונית אינו מהווה סוף פסוק ושהרישיון הזמני הוענק בתיאום עימה. אובר תשלם כ-425 אלף ליש''ט הוצאות משפטיות.

החברה החלה להפעיל את השירות שלה בלונדון לפני כ-6 שנים. בתחילה פעלו כ-300 נהגים עם האפליקציה שלה, אך כעת כמעט 50 אלף נהגים מציעים נסיעות דרכה בעיר. הם ביצעו כ-3.6 מיליון נסיעות ברבעון הראשון של השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות