אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדפיסים כסף: בני לנדא מגייס עוד 300 מיליון דולר

מדפיסים כסף: בני לנדא מגייס עוד 300 מיליון דולר

ההשקעה מצטרפת ליותר מ-400 מיליון דולר שהושקעו עד כה בחברת Landa Digital Printing, שמפתחת פתרונות דפוס ננוגרפי לתחומי האריזה וההוצאה לאור. את סבב הגיוס הובילה SKion GmbH והשתתפה בו קבוצת הכימיקלים Altana

27.06.2018, 11:00 | מאיר אורבך
חברת לנדא דיגיטל פרינטינג (Landa Digital Printing) של בני לנדא גייסה 300 מיליון דולר, בהובלת חברת ההשקעות הפרטית SKion GmbH, אליה הצטרפה קבוצת הכימיקלים הייחודיים Altana, בעלת מניות בחברה. SKion ו-ALTANA נמצאות שתיהן בבעלות מלאה של היזמית הגרמניה סוזנה קלאטן. הגיוס בוצע לפי שווי של 1.8 מיליארד דולר אחרי הכסף.

קראו עוד בכלכליסט

לנדא דיגיטל פרינטינג מפתחת מערכות הדפסה ננוגרפיות לשוק הדפוס המסחרי, האריזות וההוצאה לאור; הכספים מסבב הגיוס ישמשו להרחבת התשתיות ויכולות הייצור של החברה, וכן לצורך מו"פ ופיתוח שוק.

בני לנדא בני לנדא בני לנדא

"השקעתי משקפת את האמון שלי בפוטנציאל הטכנולוגי של לנדא דיגיטל פרינטינג. יחדיו אנו יכולים להרחיב את הביקוש בשוק לפתרונות לדפוס הדיגיטלי", אמרה קלאטן. "אני מצפה להיות חלק מפרק חדש זה של היסטורית תעשיית הדפוס ,פירושו צעד יזמי משמעותי עבורי".

בני לנדא, מייסד ויו"ר החברה, אמר: "אנו שמחים על הקשר ארוך השנים עם Altana, ומאוד מרוצים בשל הרחבת שותפות זו הכוללת כיום גם את SKion, עמה אנו חולקים חזון משותף. מימון נרחב זה הוא אחד מהיסודות שאנו מניחים עבור יצירת צמיחה מואצת, עתה כאשר התחלנו לספק את מכונות הדפוס הננוגרפיות שלנו ללקוחות ברחבי העולם".

מרטין בבילאס, מנכ"ל ALTANA, הוסיף: "אנו נרגשים מהשותפות עם לנדא דיגיטל פרינטינג שהחלה ב- 2014, כאשר ננוגרפיה הייתה עדיין תחום צעיר. מאז אנו תומכים בלנדא דיגיטל פרינטינג במציאת פתרונות חדשניים של מדע החומרים עבור דפוס דיגיטלי, ואנו מצפים להמשיך לעשות זאת גם בעתיד".

ההשקעה הנוכחית מתווספת ליותר מ-400 מיליון דולר שהושקעו עד כה בלנדא דיגיטל פרינטינג על ידי בני לנדא ו-ALTANA. בני לנדא ממשיך להיות בעל המניות העיקרי בחברה, עם 54%. ALTANA ו- SKion מחזיקות יחד ב-46% מהחברה, כשחלקה של ALTANA ממשיך לעמוד על 33.3%. בני לנדא נחשב חלוץ הדפוס הדיגיטלי בעולם; ב-2001 מכר את אינדיגו שהקים ל-HP תמורת 630 מיליון דולר.

מכונות דפוס ננומטרי מכונות דפוס ננומטרי מכונות דפוס ננומטרי

הזמנות בחצי מיליארד יורו

בשיחה עם כלכליסט אומר בני לנדא שהגיוס נעשה על פי שווי של 1.8 מיליארד דולר אחרי הכסף. "עד היום גייסנו 700 מיליון דולר, כאשר 200 מיליון דולר מתוך השקעה זו היו בכספי האישי ושאר המימון משותפינו", סיפר. "אנחנו עומדים כיום על צבר הזמנות של חצי מיליארד יורו, צבר גדול וייקח לנו הרבה זמן למלא אותו. נתחיל לספק עשרות מכונות כבר בשנה הקרובה ובהמשך נספק עוד מאות מכונות".

"בחצי השני של שנה שעברה שלחנו מכונה ראשונה ללקוח בארץ והשנה שלחנו מכונה שניה ללקוח בגרמניה, שזה היה שלב של בטא מאוד מוצלח. זה נותן לנו ביטחון שיש ביקוש אדיר וצורך רב במכונות שלנו. אני חש שיש לנו הזדמנות נדירה ועכשיו אנו משקיעים בתשתית, באמצעות גיוס מסיבי של אנשים".

כיום מעסיקה לנדא דיגיטל פרינטינג כ-450 עובדים, מרביתם בישראל. "אנחנו מתכוונים להרחיב את תשתיות הייצור שלנו שיושבות באזור רחובות ונס ציונה. אין לנו תוכניות להנפקה, אנחנו רוצים ליצור תעסוקה, לגדול ולהיות תעשיה משמעותית שתורמת לכלכלת המדינה", סיפר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות