אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיון חסוי הוביל לקיצוץ של מחצית מהסכום שקובי טריביטש צריך לשלם כל חודש לנושיו צילום: אביגיל עוזי

בלעדי לכלכליסט

דיון חסוי הוביל לקיצוץ של מחצית מהסכום שקובי טריביטש צריך לשלם כל חודש לנושיו

ההפחתה מ-8,000 ל-4,200 שקל, מתבססת על חקירה חסויה, דיון חסוי ופרוטוקול חסוי שהתנהלו היום בפני נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין. בהחלטה נכתב שהחיסיון מקורו בכך שהדיון עוסק בענייני קטינים וצנעת הפרט

27.06.2018, 16:55 | ענת רואה

קובי טריביטש, מייסד טיב טעם שנקלע לחובות עם קריסת שוק רוטשילד אלנבי, ישלם לנושיו 4,200 שקל מדי חודש במקום 8,000 שקל שהיה אמור לשלם לפי ההחלטה הקודמת.

קראו עוד בכלכליסט

ההפחתה מתבססת על חקירה חסויה, דיון חסוי ופרוטוקול חסוי שהתנהלו היום בפני נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין.

במסגרת ההחלטה נכתב רק שהחיסיון מקורו בכך שהדיון עוסק בענייני קטינים וצנעת הפרט, אך לא הוסבר מדוע נהנה טריביטש מדין שונה לעומת חייבים אחרים שעומדים לחקירות בקשר ליכולותיהם הכלכליות ולא מקבלים חיסיון.

בדרך כלל תיקי פשיטות רגל של יחידים אינם מטופלים בידי הנשיא אורנשטיין אלא שופטים פחות בכירים במחלקת הפירוקים. יחד עם זאת מבדיקת כלכליסט בנט המשפט עולה כי התיק נותב בתחילה לשופט עודד מאור, אולם יומיים לאחר מכן נמשך ע"י הנשיא אורנשטיין לטיפולו האישי.

קובי טרייביטש (ארכיון), צילום: שלום בר טל קובי טרייביטש (ארכיון) | צילום: שלום בר טל קובי טרייביטש (ארכיון), צילום: שלום בר טל

אורנשטיין, שמינה את עו"ד אופיר פדר כמנהל מיוחד לנכסיו של טריביטש, הורה בתחילה לטריבטש לשלם 8,000 שקל לחודש לטובת קופת הנושים שלו, אולם בתוך זמן קצר ביקש עו"ד איתן ארז, המייצג אותו, להקטין את הסכום. הוא טען כי לטריביטש אין יכולת לעמוד בצו ושהוא אינו מצוי במעגל העבודה ומסתייע כלכלית בבני משפחה וחברים ו"משתדל ומתאמץ למצוא עבודה מתאימה". לכן ביקש לצמצם את התשלום החודשי שלו ל-1,000 שקל לחודש.

בבקשה לא נטען כי ישנן נסיבות חסויות או רגישות אלא להפך, נאמר שמדובר בחייב בריא והובאו פרטים אודות בני משפחתו.

המנהל המיוחד עו"ד פדר התנגד להקטנת התשלום החודשי ובהמשך אף נערכה חקירה בה התברר כי טריביטש "שכח" לספר למנהל המיוחד שהוא התחיל לעבוד כקניין במפעל הבשר וולדמן. בחקירתו בתחילת יוני השיב כי הוא החל לעבוד 3 שבועות קודם לכן, וצפוי להשתכר 10,000 שקל נטו לחודש והוא טרם הספיק לדווח על כך לעו"ד פדר.

לא ברור האם הוגשו לתיק בהמשך לכך מסמכים נוספים חסויים, אולם בפרוטוקול הדיון שהתקיים היום כתב הנשיא אורנשטיי: "חלק מטעמי הבקשה הינם חסויים בהינתן שמדובר בעניינים של קטינים ובעניינים של צנעת הפרט, משכך לא אוכל לפרטם והפרוטוקול והבקשה יישארו חסויים למעט ההחלטה".

עוד כתב אורנשטיין כי לאחר שנתן דעתו למכלול הטענות הדרושות, "הבאתי בחשבון את מלוא הדרוש לרבות שהחייב ובני משפחתו מסתייעים בעזרה כספית של בני משפחה וחברים, לרבות תשלום דמי השכירות", ולפיכך התשלום החודשי יעמוד על 4,200 שקל וזאת עד להחלטה אחרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות