אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שגראוי ליבוביץ החלה לשווק מגרשים לבנייה עצמית בעתלית ב-2 מיליון שקל לרבע דונם צילום: כארם וואסים

שגראוי ליבוביץ החלה לשווק מגרשים לבנייה עצמית בעתלית ב-2 מיליון שקל לרבע דונם

את הקרקע רכשה החברה לפני כשנתיים וחצי מחברת קרקעות מלח, שבבעלות שרי אריסון. מדובר ב־65 מגרשים בשטח של רבע דונם, שבהם זכויות לבניית בית פרטי בשטח של עד 220 מ"ר

28.06.2018, 08:16 | נמרוד בוסו

חברת שגראוי ליבוביץ החלה לאחרונה לשווק מגרשים לבנייה עצמית בסמוך לחוף ימה של עתלית, בקרקע שרכשה לפני כשנתיים וחצי מחברת קרקעות מלח, שבבעלות שרי אריסון.

מדובר ב־65 מגרשים בשטח של רבע דונם, שבהם זכויות לבניית בית פרטי בשטח של עד 220 מ"ר. מאחר שהתוכנית ישנה, כלומר אושרה בטרם נכנס חוק החופים לתוקף, שורת הבתים הראשונה של השכונה ממוקמת קרוב מאוד לים, מרחק של 180 מטר בלבד ממנו. המחיר ההתחלתי למגרש, כולל מע"מ והוצאות פיתוח, עומד על 2 מיליון שקל למגרש.

עתלית, צילום: כארם וואסים עתלית | צילום: כארם וואסים עתלית, צילום: כארם וואסים

בסוף 2015 רכשו החברות שגראוי וקנדה ישראל את הקרקעות שבהן החזיקה חברת מלח הארץ בסמוך לחוף עתלית. במסגרת העסקה רכשה שגראוי חטיבת קרקע בת 31 דונם בסכום של כ־45 מיליון שקל. כעת משווקת הקרקע במודל "בנה ביתך", וצפויה להפוך לשכונת המגורים הדרומית ביותר של עתלית, על גבול קיבוץ נווה ים.

לדברי גורמים בחברה, 18 מתוך 65 המגרשים נרכשו לאחרונה על ידי קבוצת בכירים מתחום ההייטק, שמבקשים להתגורר בשכנות זה לזה. הקבוצה הגיעה לשכונה לאחר שנכשלה בהתמודדות במכרז שערכה רמ"י על רכישת קרקעות ההרחבה של קיבוץ נווה ים הסמוך.

סמנכ"ל השיווק בשגראוי ליבוביץ, נור שגראוי: "אנו מרגישים התעניינות מאוד גדולה הן אצל משפרי דיור מהאזור חיפה והצפון והן אצל בעלי מקצועות חופשיים מאזור המרכז המחפשים לבנות את ביתם על החוף. החלטנו לשווק את הקרקע במודל 'בנה ביתך', ולא כפרויקט יזמי, כי זיהינו רצון מצד הרוכשים לתכנן ולבנות את ביתם על פי צורכיהם, ולא להיצמד לתכנון אדריכלי זהה".

נמרוד בוסו

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ב500 אלף דולר אני קונה אחוזה במיאמי + בריכה + פורשה... לא קרקע במזרח התיכון
לא מאמינים לי? חפשו מחירים לבד בטרולייה, וילות ואחוזות בגודל של כמה דונאמים ב300-400-500 אלף דולר, שזה מאוד יקר, כי בית פרטי ממוצע פשוט עולה שם פחות מ100 אלף דולר, תקבלו חום כמה פה שודדים אותנו על הדיור, בדיוק כמו שדובדבנים פה עולים 55 שקל לקילו ובאירופה 1.5 יורו לקילו.... ככה גם מחירי הדיור...
אריה  |  30.06.18
3.
הקרקע הזאת נשדדה
הקרקע הייתה שייכת למפעלי המלח לתעשיה. איך הצליחה אריסון להפוך קרקע מוחכרת מהמדינה, ששייכת למדינה, למפעל בלבד ולתקופה קצובה, למגורים ועשיית עסקים עליה - למושחתים פתרונים! האם הוילה עם צוו ההריסה של דנקנר עדיין עומדת על תילה (אחרי שנים), כמובן! רק למושחתים פתרונים!
צויימן  |  29.06.18