אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחסור בפחמן דו-חמצני מגביל את משלוחי הבירה

מחסור בפחמן דו-חמצני מגביל את משלוחי הבירה

בעקבות האטה בפעילות יצרניות הגז, קמעונאית מזון בריטית הגבילה את לקוחותיה לעשרה מארזים של בירה לכל קנייה

28.06.2018, 08:22 | שירות כלכליסט

קמעונאית המזון הבריטית בוקר (Booker) נאלצה להגביל את מכירות הבירה והסיידר ללקוחותיה, זאת בעקבות מחסור בפחמן דו-חמצני שפוקד בשבועיים האחרונים את אירופה ומשבש את יצור המשקאות המוגזים - על כך דיווח ה"פייננשל טיימס".

קראו עוד בכלכליסט

בוקר דיווחה אתמול כי היא מגבילה את לקוחותיה לעשרה מארזים של בירה או חמישה מארזים של סיידר ומשקאות קלים על כל קנייה. "בשל מחסור בינלאומי בפחמן דו־חמצני אנחנו חווים בעיות באספקה של משקאות קלים ובירה", מסרה החברה. "אנחנו עובדים קשה בשיתוף עם הספקים שלנו כדי למזער את ההשפעה על הלקוחות ועל מנת למקסם את המלאים הקיימים".

בירה סטלה ארטואה בירה סטלה ארטואה בירה סטלה ארטואה

עוד דווח כי הקמעונאית המקוונת אוקאדו צמצמה את ההיצע של המזון הקפוא שהיא משווקת, בשל מחסור בקרח יבש - הצורה המוצקה של פחמן דו־חמצני שמשמשת לצינון המזון במשאיות המשלוחים. במקביל היא מנסה לשכנע את הלקוחות שלה לצרוך יותר מוצרים טריים.

המחסור נגרם בשל אילוצים עונתיים, זאת משום שיצרניות הגז באירופה מנצלות את תקופת הקיץ כדי לבצע עבודות תחזוקה. עם זאת, הקשיים הללו הוחרפו בשל בעיות טכניות אצל כמה מספקיות הגז, בהן חברת פראקסאייר. גם אייר־ליקוויד הצרפתית דיווחה על מחסור בפחמן דו־חמצני שנגרם בשל סגירה סימולטנית חריגה של מתקנים לייצור הגז הגולמי. הבעיה צפויה להיפתר בשבועות הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות