אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
די.אס.פי גרופ הישראלית חתמה על שת"פ עם אמזון צילום: רויטרס

די.אס.פי גרופ הישראלית חתמה על שת"פ עם אמזון

שבב של היצרנית מהרצליה קיבל את האפשרות להיכנס למכשירים המבוססים על טכנולוגיות ההפעלה הקולית, כמו זו של הסייענית החכמה אלקסה; שווי אישור כזה מוערך בעשרות מיליוני דולרים בחמש השנים הקרובות

28.06.2018, 15:28 | דרור רייך

חברת שבבי התקשורת הישראלית DSP Group חתמה על שיתוף פעולה אסטרטגי עם אמזון העולמית, כך דיווחה החברה מהרצליה היום (ה') טרם פתיחת המסחר בוול סטריט. במסגרת שיתוף הפעולה, שבב ה-DBMD5 של החברה קיבל את האפשרות להיות מוטמע במוצרים עתידיים שישתמשו בטכנולוגיית ההפעלה באמצעות קול של אמזון. לא מדובר בעסקה כספית, אלא בהכשרה לקראת הטמעה במכשירים עתידיים. שווי אישור כזה מוערך בעשרות מיליוני דולרים בחמש השנים הקרובות

קראו עוד בכלכליסט

בשנים האחרונות עוברת DSPG שינוי דרמטי בעסקיה. תחום שבבי ה־DECT לטלפוניה הקווית (בעיקר לטלפונים אלחוטיים) שהיה במשך שנים המגרש הביתי שלה, נמצא במגמת דעיכה. מנגד, היא רושמת צמיחה במכירת שבבים לשוק ה־VoIP (העברת קול באמצעות האינטרנט) לשווקי הסלולר והבית החכם.

עופר אליקים מנכ"ל DSPG, צילום: מורן להב עופר אליקים מנכ"ל DSPG | צילום: מורן להב עופר אליקים מנכ"ל DSPG, צילום: מורן להב

מניית DSP Group נסחרת בנאסד"ק לפי שווי שוק של 272 מיליון דולר ושבב שלה יוכל להיכנס למכשירים המבוססים על טכנולוגיות ההפעלה הקולית, כמו זו של הסייענית החכמה אלקסה, הפועלים בענן של אמזון.

מדובר בשוק חם מאוד. לפי מחקר שבוצע על ידי Juniper, השוק של מכשירים המופעלים ע"י קול בארה"ב יגדל מ-450 מיליון יחידות ב-2017 ל-870 מיליון יחידות בשנת 2022.

"המעבר לפלטפורמות המבוססות על ממשק קולי משקף שינוי מהותי בכל הקשור לדרך בה מתקשרים עם מכשירים אלקטרוניים", אמר עופר אליקים, מנכ"ל DSP Group, "העבודה עם אמזון היא אבן דרך משמעותית בהתרחבות שלנו לעולם מכשירים המבוססי הפעלה קולית".

אלקסה של אמזון, צילום: Amazon אלקסה של אמזון | צילום: Amazon אלקסה של אמזון, צילום: Amazon

עובדת גם עם סמסונג

לדי.אס.פי גרופ לא מדובר בחוזה הראשון עם חברת ענק. גם בשוק הסלולר יש לה חוזה עם אחת הענקיות הטכנולוגיות. החברה הישראלית מספקת לסמסונג את שבב HDClear שלה המאפשר הפעלה קולית מדויקת של מכשירים גם בסביבות רועשות. השבב משולב היום במוצרי סמסונג, הסמארטפון גלקסי והשעון החכם Gear.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות