אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באיחור של עשור: תוכנית "שער העיר" של אזורים בגבעת שמואל הופקדה צילום: עמית שעל

באיחור של עשור: תוכנית "שער העיר" של אזורים בגבעת שמואל הופקדה

העיכובים בהפקדת התוכנית נבעו ממחלוקת על מספר יחידות הדיור ובשל התנאים הרבים שהחברה נדרשה למלא; הליכי התכנון נמשכו עשור והתוכנית תכלול 367 דירות חדשות במקום 112הדירות הקיימות שיהרסו

28.06.2018, 15:06 | דותן לוי

באיחור של עשור ושנה לאחר שהוחלט על הפקדתה, הופקדה השבוע תוכנית "שער העיר" של חברת אזורים בכניסה המערבית של גבעת שמואל בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי התוכנית, אזורים תיבנה 367 יח"ד ב- 3 בניינים חדשים, שניים בני 25 קומות ואחד 30 קומות, וזאת במקום 112 דירות קיימות ב- 9 בנייני רכבת ישנים ברחוב בן גוריון בכניסה לעיר.

ההחלטה על הפקדת התוכנית התקלה כבר לפני כשנה, אך נלוו לה תנאים רבים ובהם אישור של משרד התחבורה וכן מחלוקת לגבי היקף יחידות הדיור שניתן לבנות במסגרת הפרויקט.

אזורים ביקשה במקור לבנות 400 יח"ד, אולם בתנאי האישור להפקדה הורתה הוועדה להתחדשות עירונית על הפחתת כמות הדירות ל- 367 בטענה כי "צמצום מספר יח"ד נובע ממחסור פרוגרמתי בשטחי ציבור". כמו כן, אושרו בתוכנית כ-3,500 מ"ר שטחי מסחר וכן פארק פנימי גדול למתחם בגודל של כ- 5 דונם.

ברקע, גבעת שמואל, צילום: דוד הכהן ברקע, גבעת שמואל | צילום: דוד הכהן ברקע, גבעת שמואל, צילום: דוד הכהן

הוועדה להתחדשות עירונית הורתה גם כי מתוך הדירות החדשות ייבנו 20% דירות קטנות ברי השגה של עד 80 מ"ר.

מבחינת בעלי הזכויות במתחם, כבר חתמו על הסכמים מחייבים מעל 80% מהדיירים וכעת מצפים לאישור הסופי של התוכנית על מנת שיהיה ניתן להוציא היתרים ולפנות אל הדיירים לצורך ביצוע הפרויקט.

לפי התוכנית הקיימת שתוכננה על ידי האדריכל יואב אומן ממשרד טיטו אדריכלים, הדיירים יקבלו דירות חדשות בין קומות 3 ל-10, חניה עוקבת לשני כלי רכב ומרפסת בשטח 10 מ"ר. דיירים שמתגוררים כיום בדירות ששטחן הממוצע 66 מ"ר יקבלו דירות בשטח 90 מ"ר נטו, מי שמתגורר בדירה ששטחה 77 מ"ר יקבל דירה בשטח 105 מ"ר ודירות ששטחן 90 מ"ר יוחלפו בדירות בשטח 118 מ"ר.

"זאת בשורה מצוינת לדיירים שאחרי שנים רבות של המתנה מייגעת יזכו לדירות חדשות בבניינים ובסביבה מודרנית וכמובן לשדרוג משמעותי באיכות חייהם", אמר עו"ד לירן זילברמן ממשרד זילברמן ושות׳, המלווה את הדיירים משנת 2008.

עו"ד לירן זילברמן, צילום: עופר חג עו"ד לירן זילברמן | צילום: עופר חג'יוב עו"ד לירן זילברמן, צילום: עופר חג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות