אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר נלחמת בספאמרים, חסמה מיליונים מהם בחודש שעבר צילום: שאטרסטוק

טוויטר נלחמת בספאמרים, חסמה מיליונים מהם בחודש שעבר

הרשת החברתית פרסמה נתונים שמציגים את מאבקיה במפיצי תוכן שיווקי פסול וחשבונות אוטומטיים למיניהם; בשנה האחרונה חל זינוק של 214% במספר החשבונות שהוסר ביחס לשנה שקדמה לה. בנוסף, נמחקו כ-10 מיליון חשבונות חשודים

28.06.2018, 15:26 | רפאל קאהאן

טוויטר פרסמה נתונים שמציגים את מלחמתה במפיצי ספאם וחשבונות שמופעלים בידי בוטים. לטענת החברה, חל בשנה האחרונה זינוק של כ-214% במספר החשבונות שהוסרו ביחס לשנה הקודמת; למשל, במאי השנה לבדו זוהו כ-10 מיליון חשבונות חשודים, עם פוטנציאל להיות מפיצי ספאם או פייק ניוז. טוויטר טענה שמספר הדיווחים על ספאם ירד מכ-25,000 בממוצע לכ-17,000. ואולם, יתכן שזה פשוט בגלל שלמשתמשים נמאס להתלונן.

קראו עוד בכלכליסט

לפי טוויטר, ברבעון הראשון נחסמו 142,000 אפליקציות שעברו על חוקי השימוש שלה והפיצו ספאם ב-130 מיליון ציוצים. ברבעון השני המשיכה הרשת החברתית לחסום אפליקציות, בקצב של כ-49,000 מהן בחודש. מדובר ביישומים שנשענים על ממשק החיבור של טוויטר (API) להפצת תוכן, שבין השאר כולל ספאם.

הבוטים של טוויטר הבוטים של טוויטר הבוטים של טוויטר

ייאמר לזכותה של טוויטר שהיא לא חיכתה לכובד משקלם של הרגולטורים להאצת המלחמה בהפצת התוכן הבעייתי.

ואולם, המספר העצום של החשבונות המזויפים לא הופיע בבת אחת; טוויטר עברה שנים רבות מבלי להקצות את המשאבים הנדרשים לניקוי האורווה שלה. יתכן שהסתבכותה בפרשה במסגרתה נחשפו בין עמודיה פרטיו האישיים של יועץ הבית הלבן סטיבן מילר היא שדירבנה את טוויטר לפעול דווקא עכשיו.    

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות