אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחאת הנכים: איילון דרום נחסם למשך כשעה צילום: Amit Simcha

מחאת הנכים: איילון דרום נחסם למשך כשעה

המפגינים חסמו את נתיבי איילון באזור מחלף השלום ואיימו כי "בימים הבאים נחסום בהפתעה כבישים, נמלים, נתב"ג ותחנות רכבת"

28.06.2018, 17:57 | אמיר אלון, ynet
מפגינים נכים חסמו אחר הצהריים (יום ה') את נתיבי איילון ממחלף השלום לכיוון דרום במשך כשעה. את החסימה ביצעו 15 פעילים מקבוצת "הנכים הופכים לפנתרים". המשטרה עצרה את התנועה כבר ממחלף רוקח לכיוון דרום. המוחים התעמתו עם נהגים שכמה מהם אמרו: "תענישו את ביבי, למה אותנו? יש פה אנשים עם תינוקות על הידיים. אתם מאבדים את הכיוון. מה אנחנו אשמים?". סמוך ל-17:45 נפתח הכביש לתנועה.

קראו עוד בכלכליסט

ב-18:00 יחלו הפגנות נכים בשלושה מוקדים נוספים. בירושלים - מול מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור, בחיפה - מול ביתו של שר האוצר משה כחלון ברחוב הירקון, ובבאר שבע - ברחבה שמול בית המשפט. זו הפעם הראשונה שבה הנכים יפגינו בארבעה מוקדים במקביל.
מחאת הנכים בנתיבי איילון, צילום: נאור לביא, דובר "הנכים הופכים לפנתרים" מחאת הנכים בנתיבי איילון | צילום: נאור לביא, דובר "הנכים הופכים לפנתרים" מחאת הנכים בנתיבי איילון, צילום: נאור לביא, דובר "הנכים הופכים לפנתרים"

אייל כהן ממוביל הקבוצה אמר: "מדינת ישראל חוקקה את חוק קצבאות הנכים באופן חד-צדדי ללא תיאום והסכמה עם מובילי מאבק הנכים וממשיכה להשאיר את כלל נכי ישראל בעוני ובעולב. הקצבה עומדת כיום על 3,200 שקל ולא בגובה שכר המינימום כמו שהנכים דורשים.

"בימים הקרובים נמשיך את חסימות הכבישים, נמלים, שדה התעופה בן גוריון, מפעלים חיוניים, נמלי הים ורכבת ישראל, עד כדי השבתת המשק. נעשה את זה בזמנים שלא יימסרו מראש ללא שום תיאום עם גורם זה או אחר".

דובר הקבוצה, נאור לביא, הוסיף: "זו התוצאה של האטימות של הממשלה. נכה במדינת ישראל לא יכול להתקיים בפחות משכר מינימום ופה המקום להתנצל בפני ציבור הנהגים ולומר שזו הדרך היחידה להפעיל לחץ ציבורי בכדי שהקצבה תועלה לגובה שכר המינימום".

מחאת הנכים בנתיבי איילון, אחר הצהריים, צילום: Amit Simcha מחאת הנכים בנתיבי איילון, אחר הצהריים | צילום: Amit Simcha מחאת הנכים בנתיבי איילון, אחר הצהריים, צילום: Amit Simcha

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
חזרתם?
שוב הבזיון הזה קורה והנכים הופכים אותנו לשבויים. אין גבול לחוצפה, לעבריינות ולהפרעת הסדר והשיגרה הציבוריים. לא לרחם עליהם, הם פתנתרים ולא נכים צריך לגלגל אותם עם העגלות לשולי הכביש ולמשיך לדרכנו. הם צריכים לפחד מהציבור שלא מוכן להמשיך עם הפגיעה בשיגרתו. נהגים יקרים... הסבלנות שלנו קצה ונגמרה וצריך לתת בראש !
רפ  |  29.06.18
24.
נכה
הגיע הזמן לשנות את המחאה ולזעזע בדרך הזאת אנו משניאים את העם עלינו ומבחינתם שנעלם אנו נטל ויוצרים נטל אז בואו נעשה טובה לעצמנו ונתאבד אולי ככה כולם ירויחו פחות נכים פחות עלויות כספיות אין חסימות כבישים אבל זעזוע כמו שאתה קורא ברגע זה את מה שאני כותב ככה מזיזים אנשים מהאדישות בהצלחה
נכה  |  29.06.18
לכל התגובות