אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מידרוג בוחנת את עסקת תעש – עלולה להוריד דירוג לאלביט מערכות לראשונה זה 8 שנים צילום: אוראל כהן

מידרוג בוחנת את עסקת תעש – עלולה להוריד דירוג לאלביט מערכות לראשונה זה 8 שנים

במידרוג מעריכים כי "עסקת תעש תוביל לעלייה בסיכון האשראי של החברה, לאור הערכתנו לעלייה בהיקף החוב והמינוף ולהאטה ביחסי הכיסוי בטווח הקצר-בינוני"

28.06.2018, 21:09 | חזי שטרנליכט

עסקת תעש גובה מחיר כלכלי מחברת אלביט מערכות. החברה פרסמה הערב (ה') בחינת דירוג של חברת מידרוג עם השלכות שליליות בעקבות העסקה הנרקמת.

קראו עוד בכלכליסט

אלביט מערכות רוכשת מהמדינה את תעש תמורת 1.8 מיליארד שקל, בהליך שהוביל את מבקר המדינה לפרסם השבוע דו"ח ביקורת. האנליסטים של מידרוג מציינים כי החברה מציבה תחת בחינה עם השלכות שליליות את דירוג אגרות החוב של אלביט מערכות שעומד כעת על Aa1. אם תוריד מידרוג את הדירוג של אלביט מערכות תהיה זו הפעם הראשונה מזה שמונה שנים.

בצלאל מכליס נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, צילום: אוראל כהן בצלאל מכליס נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות | צילום: אוראל כהן בצלאל מכליס נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, צילום: אוראל כהן

במידרוג מעריכים כי "עסקת תעש תוביל לעלייה בסיכון האשראי של החברה, לאור הערכתנו לעלייה בהיקף החוב והמינוף ולהאטה ביחסי הכיסוי בטווח הקצר-בינוני".

עוד מוסיפים בחברת הדירוג כי ישלימו את בחינת הנושא לאחר השלמת העסקה, תוך שיבחנו את מבנה העסקה ומימונה כמו גם את התוכנית העסקית של אלביט מערכות לגבי תעש. למרות שמדובר בחשש מוחשי להפחתת דירוג, הדירוג הנוכחי של אלביט מערכות נחשב לגבוה ביותר, למעשה הוא ממוקם בדרגה אחת (נוטץ') מהדירוג המושלם (Aaa).

בשבוע שעבר הודיעה אלביט מערכות כי הושגו הסיכומים הנדרשים בינה לבין ממשלת ישראל בכל הנוגע לרכישת תעש מערכות. ועדת המכרזים הממשלתית שברשות החברות הממשלתיות אישרה למעשה את מכירת מניות המדינה. הסכום של עסקה עומד על 495 מיליון דולר או כ-1.8 מיליארד שקל, ותיתכן תוספת של עוד 100 מיליון שקלים בכפוף לעמידה באבני דרך על ידי תעש.

במידרוג מעריכים כי מקורות המימון לעסקת הרכישה של תעש יתבססו על גידול בחוב הפיננסי לצד הלוואות מוכר (תשלומים נדחים של חלק מתמורת העסקה). כמו כן מידרוג מעריכה גידול בהתחייבויות החברה לעובדים בקשר עם עובדי תעש. מידרוג מעריכה כי בטווח הקצר והבינוני, עם השלמת העסקה צפויה השפעה שלילית על סיכון האשראי של אלביט מערכות, בין היתר, בשל הרווחיות החלשה של החברה הנרכשת.

במקביל לעסקת תעש, דיווחה אלביט מערכות מוקדם יותר השנה על עסקה לרכישת חברה אמריקאית בשם יוניברסל תמורת כ- 120 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות