אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: דויטשה בנק נכשל במבחני הלחץ של הפדרל ריזרב צילום: בלומברג

ארה"ב: דויטשה בנק נכשל במבחני הלחץ של הפדרל ריזרב

הסיבה: "ליקויים נרחבים וקריטיים" בתוכנית הלימות ההון של הבנק; המשמעות: דויטשה לא יוכל לבצע חלוקות לחברה האם בגרמניה ללא אישור הפד, וייאלץ לבצע השקעות בתחומים שונים ושינויים בממשל התאגידי שלו

29.06.2018, 11:23 | שירות כלכליסט
דויטשה בנק ארה"ב נכשל אתמול (חמישי) בשלב השני של מבחני הלחץ השנתיים של הפד, זאת בשל "ליקויים נרחבים וקריטיים" בתוכנית הלימות ההון של הבנק.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה של מועצת הפד, שהתקבלה פה אחד, מהווה מכה קשה נוספת לבנק הגרמני, שספג הורדת דירוג מצד S&P. סוכנות הדירוג הטילה ספק ביעילות תוכנית הבנק לשוב לרווחיות.

הפד גם הציב תנאים לשלושה בנקים נוספים שעברו את מבחני הלחץ. גולדמן זאקס ומורגן סטנלי לא יורשו להגדיל את היקפי חלוקת ההון שלהם ואילו סטייט סטריט חוייב על ידי הפד לשפר את ניהול הסיכונים שלו.

בשבוע שעבר טיפל דויטשה בנק בהצלחה בדרישה פשוטה יותר שהציב הפד בשלב הראשון של המבחן, ואשר בודק את רמות ההון במצב של מיתון חמור. מדובר במבחן הלחץ הנוקשה ביותר שקיים הפד.

דויטשה בנק, צילום: בלומברג דויטשה בנק | צילום: בלומברג דויטשה בנק, צילום: בלומברג

השלב השני של המבחן מתמקד באופן שבו תוכניתו של הבנק לגבי ההון הזה, כמו תשלומי דיבידנדים והשקעות, תעמוד בתרחישים קשים.

בעוד כישלון במבחן הלחץ האמריקאי לא ישפיע קרוב לוודאי על היכולת של דויטשה בנק לשלם דיבידנדים לבעלי המניות, הוא יחייב את הבנק לבצע השקעות משמעותיות בטכנולוגיה, פעילויות, ניהול סיכונים וכוח אדם, כמו גם שינויים בממשל התאגידי שלו.

המשמעות היא גם שדויטשה לא יוכל לבצע חלוקות לחברה האם בגרמניה ללא אישור הפד, מה שעשוי לגרום לכך שהבנק יצמצם עוד יותר את פעילותו בארה"ב.

בהודעה אמש, דויטשה בנק מסר כי ביצע השקעות משמעותיות על מנת לשפר את יכולות תכנון ההון שלו ויפעל בשיתוף עם הרגולטור על מנת "להמשיך ולקדם את המאמצים הללו". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות