אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסוף למסכים השבורים? הומצאה "חגורת בטיחות" לסמארטפונים צילום: TECHCRUNCH

הסוף למסכים השבורים? הומצאה "חגורת בטיחות" לסמארטפונים

סטודנט גרמני פיתח כיסוי לטלפון ששולף ארבעה קפיצים כשהוא מזהה נפילה - מה שמבטיח שגוף הטלפון והמסך שלו כלל לא ייגעו בקרקע. הפיתוח היצירתי זכה בפרס למכניקה בגרמניה, וצפוי להגיע בקרוב לקמפיין מימון המונים

01.07.2018, 14:56 | רפאל קאהאן

הומצא מנגנון פשוט וחכם שיכול למנוע מכל סמארטפון מלהישבר כשהוא נופל; פיליפ פרנזל, סטודנט להנדסה מגרמניה, פיתח משטח דקיק שניתן לחבר לטלפונים - משטח ששולף ארבעה קפיצי מגן שמונעים מהמסך מלפגוע ברצפה. המשטח, אותו ניתן לשלב בגב סמארטפונים או בכיסויים עבורם, יודע לזהות תאוצה של נפילה ולפעול אוטומטית כמו כרית אוויר.

קראו עוד בכלכליסט

הקפיצים יישלפו רק אם תזוהה נפילה חופשית, ולא ייפתחו בתוך הכיס או התיק, שכן המשטח כולל חיישן שמזהה את סביבת המכשיר ויודע מתי הוא מוקף בעצמים אחרים. מדובר בפיתרון גאוני במיוחד; עד כה, התבססו מערכות מיגון לסמארטפונים על שכבות גומי, כרית נשלפת שקשה להחזיר למקומה במקרה נפילה או חבקי גומי קטנים בפינות הטלפון, שלא תמיד מנעו נזקים למסך.

 , צילום: TECHCRUNCH צילום: TECHCRUNCH  , צילום: TECHCRUNCH

משטח הקפיצים של פרנזל, שהודגם על מכשיר אייפון 4, מבטיח שלא ייגרם נזק לגוף הטלפון כל עוד לא נפל המכשיר על סלע מאורך או כל משטח חריג; הקפיצים נשלפים כלפי מעלה וכלפי מטה בו זמנית, כך שהמכשיר ינתר בעזרתם מעל למשטח עליו נפל, בעוד גופו לא יגע בקרקע.

   

העיצוב של פרנזל זכה בפרס אגודת המכטרוניקה הגרמנית והוא אמור להשיק פרויקט קיקסטארטר בחודש הקרוב כדי לממן את הייצור והשיווק. לא ברור עדיין כמה יעלה הכיסוי שלו אך אם הוא יצליח במיזם שלו, יכול מאוד להיות שעידן המסכים השבורים יגיע לקיצו.

הקפיצים של פרנזל במצב שלוף, צילום: designboom הקפיצים של פרנזל במצב שלוף | צילום: designboom הקפיצים של פרנזל במצב שלוף, צילום: designboom

המשטח של פרנזל הוא דק וקטן, ויתכן שניתן יהיה לשלב אותו בגוף הסמארטפון עצמו; יצרניות הסמארטפונים לא ששות להתקין רכיבים שכאלה, משום שהן מרוויחות ממכירת חלפי טלפונים למעבדות ומקוות שכל אדם שמכשירו יישבר יבחר להחליף אותו בדגם חדש ויקר יותר. ואולם, בימינו מתקשות החברות להציג יתרון משמעותי זו על זו ודווקא טלפון עם חגורת בטיחות יכול להיות להפוך למקדם מכירות חשוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות