אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכירו את סימון, האסטרונאוט הרובוטי של איירבוס צילום: techcrunch

פורצי הדרך

הכירו את סימון, האסטרונאוט הרובוטי של איירבוס

מדובר ברובוט כדורי שיודע לזהות שפה טבעית, על בסיס יכולות הבינה המלאכותית של IBM. סימון, שהגיע אתמול לתחנת החלל הבינלאומית, צפוי לרחף לצד האסטרונאוטים, לספק להם מידע וסיוע, וישתתף במספר ניסויים

01.07.2018, 14:08 | רפאל קאהאן

אמש הגיע לתחנת החלל הבינלאומית אסטרונאוט חדש: שמו CIMON, והוא רובוט מרחף שנועד לסייע לאסטרונאוטים בעבודתם. מדובר ברובוט כדורי ששוקל כ-5 ק"ג, ופותח בידי איירבוס בשיתוף IBM.

קראו עוד בכלכליסט

סימון נשען על יכולות ווטסון, פלטפורמת ה-AI של החברה. הוא מסוגל לזהות שפה טבעית ולספק לאסטרונאוטים מידע טכני ומשימתי על תהליכים שונים במשימתם, הודות לחיבור שלו למסדי הנתונים של נאס"א.  

בנוסף, זכה סימון ביכולת לזהות את מצבו הנפשי של כל אסטרונאוט שמדבר איתו, במטרה להבין האם קיבל הנחיות במסגרת משימה דחופה וקריטית, או משימה שגרתית.

אימון הבינה המלאכותית של סימון בוצע לפני הטיסה והוא יסייע לשלוש משימות שבאחריות האסטרונאוט הגרמני אלכסנדר, גרסט איתו יעבוד בהתחלה. הראשונה תהיה מחקר של קריסטלים בריק, השנייה תהיה ניסוי AI - פיתרון של קוביה הונגרית בעזרת מידע מבוסס וידאו והשלישית היא תיעוד ניסוי רפואי.

המשימה של סיימון צפויה להימשך כחמישה חודשים. השאיפה של איירבוס היא שסיימון ישמש גם כדרך לצפות באינטראקציות החברתיות בין חברי הצוות. המדענים מקווים שזה יאפשר להם ללמוד יותר על ניהול חיי חברה במהלך משימות ממושכות בחלל וזאת כהכנה לטיסות חלל ארוכות יותר ומשימות נחיתה על מאדים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות