אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת השרים אישרה: חברות חקלאיות מייצאות ייהנו מהפחתה במס חברות צילום: תנועת המושבים

ועדת השרים אישרה: חברות חקלאיות מייצאות ייהנו מהפחתה במס חברות

מס חברות עומד כיום על 23%. התיקון יאפשר לחברות שמייצאות לפחות 25% מהתוצרתן ליהנות ממס חברות מופחת בשיעור של 7.5% באזור פיתוח א' וממס מופחת של 16% באזורים אחרים

01.07.2018, 17:24 | אמיתי גזית
ועדת השרים לחקיקה אישרה היום (א') תיקון לחוק לעידוד השקעות הון בחקלאות, שעיקרו השוואת הטבות המס שמקבלות חברות חקלאיות, להטבות המס שניתנו בתעשייה.

קראו עוד בכלכליסט

מס חברות עומד כיום על 23%. התיקון יאפשר לחברות שמייצאות לפחות 25% מהתוצרתן ליהנות ממס חברות מופחת בשיעור של 7.5% אם מקום משכנן באזור פיתוח א', באזורים אחרים חברות כאלה יהנו ממס מופחת בשיעור של16%.

בנוסף, יגדלו שיעורי המענק שניתנים להשקעות של חקלאים באזור עדיפות לאומית א' מ- 20% ל- 25%, ובאזור עדיפות לאומית ב' מ- 10% ל- 20%, בהתאם למפת אזורי עדיפות לאומית של משרד החקלאות.

הפגנת חקלאים (ארכיון) הפגנת חקלאים (ארכיון) הפגנת חקלאים (ארכיון)

את החוק הוביל שר החקלאות אורי אריאל, ומשום שזהו חוק ממשלתי הוא יעלה להצבעה בכנסת בקריאה ראשונה, ללא קריאה טרומית, אם יזכה לרוב יעבור לוועדת הכספים להכנה לקראת קריאה שנייה ושלישית.

הערכה היא כי לאחר אישורו של התיקון לחוק, סך ההטבות המס שתעניק המדינה לחקלאים בעקבות הפחת מס החברות, יסתכמו בכ-70 מיליון שקל.

מההטבה ייהנו מוצרים צמחיים - פירות, ירקות ופרחים - שבהם יש לחקלאים הישראלים יתרונות יחסיים על המתחרים בעולם ומצליחים לגדל מוצר בר תחרות, אותו אפשר לייצא ולהרוויח ללא התערבות רגולטורים. בין היתר צפויים ליהנות מההטבה מגדלי התמרים, אבוקדו, תפוח אדמה, גזר, עגבניות שרי, צנונית, הדרים ומגדלי פרחים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות