אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים מנסה שוב לצמצם את חוק מילצ'ן

רשות המסים מנסה שוב לצמצם את חוק מילצ'ן

הרשות פרסמה את הצעת החוק המבטלת את האפשרות של שר האוצר להאריך את הפטור ממס לעולים חדשים. כיום החוק קובע כי עולה חדש פטור ממס על ההכנסות שלו מחו"ל, וכן מדיווח על אותן הכנסות למשך 10 שנים

01.07.2018, 19:18 | עמרי מילמן

רשות המסים פרסמה בסוף השבוע שעבר את הצעת החוק המבטלת את האפשרות של שר האוצר להאריך את הפטור ממס לעולים חדשים שזכה לכינוי חוק מילצ'ן בעקבות המלצות המשטרה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 1000.

קראו עוד בכלכליסט

היום החוק קובע כי עולה חדש פטור ממס על ההכנסות שלו מחו"ל, וכן מדיווח על אותן הכנסות. למעשה רשות המסים ביקשה לבטל כבר מזמן את הפטור מהכנסות, שבעקבותיו ישראל זוכה לביקורת שוב ושוב מצד גופים בינלאומיים, אולם שרי הקליטה בשנים האחרונות, ממפלגת הליכוד ומפלגת ישראל ביתנו, התנגדו בכל פעם מחדש והוציאו את הצעת החוק שעלתה בכל פעם מחדש בחוק ההסדרים.

ערן יעקב, מנהל רשות המסים, צילום: עמית שעל ערן יעקב, מנהל רשות המסים | צילום: עמית שעל ערן יעקב, מנהל רשות המסים, צילום: עמית שעל

בתקציב האחרון לשנת 2019 ביקשו ברשות המסים לקדם הצעה מצומצמת בהרבה - לבטל רק את האפשרות של שר האוצר להאריך את הפטור מעשר שנים לעשר שנים נוספות. על פי החוק, על השר היה לקבוע תקנות שמפרטות באילו תנאים אפשר להאריך את הפטור- הצעה ששר האוצר לשעבר יאיר לפיד נתבקש על ידי נתניהו לבחון לפי עדותו, והוא ביקש מפקידיו.

כל הגורמים המקצועיים באוצר וברשות המסים מתנגדים כמובן לאשר תקנות שירחיבו את הפטור לאור ההתנגדות המקורית שלהם לחוק הקיים. בסופו של דבר גם במסגרת הדיונים בממשלה לגבי התקציב הנוכחי ירדה ההצעה מחוק ההסדרים, כעת היא מקודמת כחקיקה עצמאית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות