אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל הביטוח הלאומי: "נשנה את ההסכם עם האוצר כך שעודפי גבייה יחזרו למבוטחים" צילום: ארכיון קקל

מנכ"ל הביטוח הלאומי: "נשנה את ההסכם עם האוצר כך שעודפי גבייה יחזרו למבוטחים"

לדברי מאיר שפיגלר, הוא יפעל לשנות את המצב שלפיו עודפי גבייה במיליארדים מועברים לאוצר: "הקצבאות בישראל מאוד נמוכות, והבטחת ההכנסה שערורייתית. נאפשר למבוטחים להתנהל בצורה מכובדת יותר"

01.07.2018, 19:24 | עמרי מילמן

"נפעל לשנות את ההסכם עם האוצר כך שעודפי הגבייה יחזרו למבוטחים", כך אמר מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי מאיר שפיגלר בנאום שנשא בכנס לשכת רואי החשבון.  

קראו עוד בכלכליסט

לדברי שפיגלר, הוא יפעל לשנות את המצב הקיים מאז 1980, שלפיו עודפי גבייה מועברים לאוצר ומופנים להשקעה בתחומים שלא לשמם נגבו - וכך מגבילים את יכולת ההשפעה והסיוע של הביטוח הלאומי.

המוסד לביטוח לאומי, צילום: גדי קבלו המוסד לביטוח לאומי | צילום: גדי קבלו המוסד לביטוח לאומי, צילום: גדי קבלו

"הכסף הוא לא של הביטוח הלאומי, אלא של המבוטחים", אמר שפיגלר. "כגורם מבטח שחב חובת נאמנות למבוטחיו איננו יכולים לפעול בצורה עצמאית וזהו מצב לא רצוי. אפילו אבסורדי. זוהי המציאות ב -20 השנים האחרונות ונעשה הכל כדי לשנות את המצב כך שהמוסד לביטוח לאומי יהיה ממוקד מטרה עם גמישות ניהולית ויכולת קבלת החלטות עצמאית".

לגבי הטענות שעולות על כך שהביטוח הלאומי הוא "פרה חולבת של האוצר" אמר שפיגלר כי "לפי העובדות מאוקטובר 1980 מתנהלת אינטרקציה בין האוצר לביטוח לאומי, והעודפים חוזרים לתקציב המדינה. כל עודפי הגבייה כולל הריביות עוברים לאוצר. למרות שהכספים האלה שייכים למבוטחים, ואמורים להיות מתועלים למטרות שלשמם נגבו. לכן בכוונתנו לעמוד על כך שהכספים יישארו בביטוח הלאומי וינוהלו על ידי ועדת השקעות מטעמה".

לדברי שפיגלר "זה לא סוד בישראל הקצבאות מאוד נמוכות, וקשה להתקיים עם קצבאות כאלה. אנחנו נמצאים במערכת עם לא מעט צרכים, אנשים בגיל מסוים נדרשים לתרופות כחלק מהעלייה בתוחלת החיים. אבל זה לא רק הקצבאות, גם הבטחת הכנסה שערורייתית מדובר בסכום נמוך מאוד. הכיוון שלנו הוא בפירוש לשפר את הקצבאות ולאפשר למבוטחים להתנהל בצורה מכובדת יותר".

משרד האוצר בתגובה: תגובת האוצר: "בשנים האחרונות קידם משרד האוצר מספר שינויי חקיקה שמטרתם לשפר את מצבו של הביטוח הלאומי, ביניהם הגדלת ההכנסות, ייעול המוסד והגדלת הקצבות האוצר. מהלכים אלו הובילו, לפי אקטואר המוסד, לדחייה של 15 שנה בהתרוקנות קרן הביטוח הלאומי. צר לנו שבמקום להמשיך ולעבוד בשיתוף פעולה לטובת שיפור מצבו הפיננסי של המוסד, בוחרים מנכ"ל המוסד ושר הרווחה לפרסם חצאי שקרים ואמירות לא מדויקות בתקשורת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

75 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

75.
במקום לעזור לי נפשית ביטוח לאומימרסקאותי
בחוזקה במדרכה מאז טיפולים פיזיוטרפיות ברגל מאות פעמים מתהלך עם מקל מגיע לי תו נכה מכה בראש מאז כאבים סחרחוD7ות וחרדות קשים פתאום כולי כולי רועד טיפולים פיזיוטרפיות ברגל מאות פעמים מתהלך עם מקל מגיע לי תו נכה מיידדד שלחתם אותי לשרות התעסוקה הבאתי להם מה שאמרתם ומגיע לי דמי הבטלה לא שילמתם ודמי פגיעה לא קיבלתי ומכתב מימכם רגל שמאל לא קשורה ובטופס של הבית החולים מצויינת הרגל שמאל שנפגעה ונחבטה הקרסול במדרכה בבום הורדתם לי מהקצבה בעבור שתמר קיבלה משכורת אחת 8500שקלים עבור ביגוד הנעלה יותר מהמותר שלחתם לי העתקי תלושי משכורת והסכומים שכתבתם לפי חודשים5709ש לא זהה
ניסים חדידה  |  15.04.19
73.
קצבת הזקנה - לעג לרש
אחת הסיבות שחזרתי לארץ מקנדה אחרי היותי אזרחית קנדית מספר שנים לא מבוטל חזרתי לארץ והקמת שני עסקים אחת הייתה פיצוציה והסבתי אותה למכבסה. שילמתי הון עתק לביטוח לאומי במשך שלושים שנה היום אני על קצבת זקנה של 2000 ש"ח לחודש. ואני חסרת אונים אפוא כל הכספים שהשקעתי בחברת הביטוח הלאומי למה הם לא מוחזרים אלי כביטוח לעת זקנה. אני לא יצאתי לחופשה 33 שנים. האם עלי לחזור לקנדה ולעזוב את הארץ לטובת תנאים סוציאליים וביטוח שארית חיי או שאשאר כאן וימשיכו לגנוב אותי השכם וערב. מס. הטלפון שלי 0537719457 ובזה ל
זגר גילה  |  03.07.18
לכל התגובות