אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשנה למנהל רשות המסים: "ב-2018 שלחנו יותר מ-100 אלף תיאומי מס מיוזמתינו" צילום: דורון לצטר

המשנה למנהל רשות המסים: "ב-2018 שלחנו יותר מ-100 אלף תיאומי מס מיוזמתינו"

מירי סביון, המשנה למנהל רשות המסים, אמרה את הדברים בכנס שנערך היום. רואי החשבון השמיעו ביקורת על התנהלות הרשות: "אנחנו מצפים שתהיו שירותיים גם בלי המהפכות הגדולות"

02.07.2018, 15:09 | עמרי מילמן

"בתחילת 2018 רשות המסים שלחה למעלה מ-100 אלף הארכות לתיאומי מס באופן אוטומטי לאוכלוסיות שונות כמו גמלאים, נטולי יכולת, תושבי ישובים הזכאים להטבות", כך חשפה היום המשנה למנהל רשות המסים מירי סביון בכנס לשכת רואי החשבון בפאנל בנושא רשות המסים. להארכות האוטומטיות נוספה השנה גם ההארכה לתושבי הישובים בפריפריה, שעד כה נדרשו להגיש בקשה בכל שנה מחדש.

קראו עוד בכלכליסט

בכנס אמר רו"ח ג'ק בלנגה סגן נשיא ויו"ר ועדת המיסים בלשכה כי "החזרים של רשות המסים צריכים להתבצע אוטומטית בפעולת מחשב פשוטה. שלושה ימים לאחר שידור, אם הכל סטנדרטי צריך להתקבל החזר. זו צריכה להיות מדיניות שלכם ואת החריגות בשוליים של חברות חדשות או גוררות הפסדים צריכים ללכת לבירור מעמיק".

על כך השיבה סביון כי "החוק מחייב את רשות המסים להחזיר מס תוך 90 יום , חלקם מעבירים בפרק זמן קצר הרבה יותר, אבל אנו מסכימים עם העיקרון שאין צורך לשלם ריביות. בגלל העומס הדברים מתעכבים, זה לא אמור להיות כך ואפשר להוסיף עוד מצבים שאפשר להחזיר באופן אוטומטי ואנו עובדים גם על פתרונת סוג זה".

מירי סביון, המשנה למנהל רשות המסים, צילום: דורון לצטר מירי סביון, המשנה למנהל רשות המסים | צילום: דורון לצטר מירי סביון, המשנה למנהל רשות המסים, צילום: דורון לצטר

באותו הפאנל האשים אורי בארי, יו"ר מרחב תל אביב בלשכת רואי החשבון, את רשות המיסים כי הפתרון שלה למחסור בכ"א אדם הוא על חשבון המייצגים ואמר כי: "מסתבר שאנחנו רואי החשבון הפכנו ל"סוג של פתרון" לבעיית כוח אדם שלכם, אנחנו מפתחים שומות למרות שזו לא המשימה שלנו. העברתם לנו את המטלות ואין מערכת תומכת או מתגמלת עבורנו".

על כך השיבה סביון "גם אם נקבל עוד עובדים התועלת השולית תהיה גבוהה ואנחנו נאבקים על זה. תוספת עובדים תאפשר תוספת גבייה וזה על סדר יומנו. אבל בלי קשר, כדי לשפר את רמת השירות אין ספק שצריכים לשפר לייעל ולהוסיף מערכות חלקן קיימות, אבל גם עם מערכות בסדר גודל כזה לא ניתן להפוך עולמות ביום".

יזהר קנה נשיא לשכת רואי החשבון ציין כי בשנה האחרונה יש תרעומת גדולה ממשרדי רואי החשבון, שנגרם להם נזק עצום. "אנחנו יודעים ומכירים את המאמצים שאתם עושים תוך כדי למידה, אבל אני מצפה מרשות המיסים שתהיה שירותית גם ללא המהפכות הגדולות שעל הפרק. למשל סוגיית ההחזרים - אדם שילם מס ביתר ולא מקבל החזרים במשך שלושה חודשים. היום אפשר להיכנס ולראות שמגיע החזר מס, מדוע לא לקצר את פרק הזמן משלושה חודשים לחודשיים? זה נחשב עבורכם שולי אבל זה חשוב לאזרח וחשוב לנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות