אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
55 מיליון שקל שהצטברו ב-5 שנים בביטוח הלאומי, ישולמו לחיילי מילואים צילום: אפי שריר

55 מיליון שקל שהצטברו ב-5 שנים בביטוח הלאומי, ישולמו לחיילי מילואים

מדובר ב-170 אלף ימי מילואים של סטודנטים, עצמאים ומובטלים. הכסף ישולם בשלוש פעימות עד סוף השנה, הראשונה בסך 28 מיליון שקל, בשבוע הבא

02.07.2018, 15:25 | שחר אילן

הביטוח הלאומי לא שילם בחמש השנים האחרונות עבור 170 אלף ימי מילואים ששווים 55 מיליון שקל לסטודנטים עצמאים ומובטלים. כך התברר מבדיקה נערכה בביטוח הלאומי. בשבוע הבא יחל המוסד במבצע להשבת הכסף.

קראו עוד בכלכליסט

עד היום נהג הביטוח הלאומי לידע את המבוטחים על זכותם לקבל החזר כספי באמצעות מכתב. אלה מביניהם שלא פנו, לא קיבלו את הכסף. במסגרת מדיניות שהנהיגו שר העבודה והרווחה חיים כץ ומנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר, עושה הביטוח הלאומי מאמץ למצות זכויות של מבוטחים. במסגרת המדיניות הזו התגלתה התופעה של ימי מילואים שאין משלמים עליהם.

מילואימניקים (ארכיון), צילום: גיל נחושתן מילואימניקים (ארכיון) | צילום: גיל נחושתן מילואימניקים (ארכיון), צילום: גיל נחושתן

הכסף יוחזר בשלוש פעימות. בפעימה ראשונה, בשבוע הבא, בסך 28 מיליון שקל יתבצע תשלום למשרתי המילואים שהיו סטודנטים או לא עבדו. בפעימה השנייה באוגוסט בסך 7 מיליון שקל ישלמו למשרתי המילואים שהיו עצמאים ושכירים אך קיבלו החזר רק על הכנסתם כשכירים. הפעימה שלישית בסך כ-20 מיליון שקל, תשולם עד לדצמבר 2018 למשרתי המילואים שלא הגישו כלל תביעה לביטוח לאומי. עם זאת, ישנם כ-5,500 זכאים אשר חשבון הבנק שלהן לא מעודכן בביטוח הלאומי. אליהם יישלח מסרון (SMS) עם קישור לאתר האינטרנט לעדכון חשבון הבנק.

השר חיים כץ אמר כי "המצב לפיו חוסר ידיעה על זכויות מנוצלת לאי תשלום לאלו שמגיע להם מקוממת. הוצאתי הנחייה ברורה, להעניק לזכאים את מלא התמורה במינימום בירוקרטיה". מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי מאיר שפיגלר הוסיף: "נמשיך לבחון כיצד ניתן למצות זכויות גם עבור אוכלוסיות נוספות ואני בטוח כי יגיעו בשורות נוספות בקרוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות