אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמל אשדוד: שני ראשי הוועדים לשעבר ינסו להעביר את העובדים להסתדרות הלאומית צילום: חורחה נובומסקי

פרסום ראשון

נמל אשדוד: שני ראשי הוועדים לשעבר ינסו להעביר את העובדים להסתדרות הלאומית

אבינועם שושן ישתף פעולה עם אלון חסן בהחתמת העובדים. זאת על רקע שיחות הרפורמה בנמלים, שלא מתקדמות. "מי שגרמה לקרע הזה היא ההסתדרות", טען חסן. ההסתדרות: "כך לא נראית מנהיגות עובדים"

02.07.2018, 16:46 | ליאור גוטמן

יו"ר ועד עובדי התפעול לשעבר בנמל אשדוד אבינועם שושן התפקד לפני שעה קלה (ג) להסתדרות הלאומית. כך נודע לכלכליסט. מי שפקד אותו לשם הוא יו"ר ועד התפעול המכני לשעבר אלון חסן. שני היו"רים לשעבר ינסו לפקוד בשבועות הקרובים כמה שיותר עובדי נמל לטובת ההסתדרות הלאומית ובכך לדרוש שוב שהוא יהיה הארגון היציג שלהם. את מעמד החתימה ליווה יואב שמחי, יושב ראש ההסתדרות הלאומית.

שילוב הכוחות המחודש הזה מגיע על רקע שיחות הרפורמה בנמלים, שלא מתקדמות בשלב זה. בשיחה עם כלכליסט אמר שושן ש"מתחילים עידן חדש בנמל אשדוד ואני מאמין שיש בכוחנו אפשרות להעביר עוד עובדים לארגון הזה". הניסיון להעביר עובדים להסתדרות הלאומית אינו חדש, אולם בסיבוב הקודם מלפני כשנה ביה"ד לעבודה פסל את המהלך, בטענה שאסור להחליף ארגון עובדים באמצע מו"מ לרפורמה. לעניין זה אומר שושן ש"אחרי שיראו את המספרים, גם ביה"ד יבין שלא ניתן להתנגד לרצון העובדים".

לפני מספר ימים מנע ביה"ד לעבודה את כניסתו המחודשת של חסן לנמל, ושושן טוען שלא מדובר במגבלה."כולם זוכרים איך אני ואלון הובלנו את הנמל להישגים בעבר, למרות שהיו ביננו חילוקי דעות. כולם יצאו מגדרם כדי לפגוע בשתוף הפעולה ביננו ועד למצב שהוציאו את חסן מהנמל, עד שהוא זוכה בצורה מהדהדת. מספיק שאלון לידי, זה כאילו הוא בפנים בתוך הנמל", אמר.

נמל אשדוד, צילום: אוראל כהן נמל אשדוד | צילום: אוראל כהן נמל אשדוד, צילום: אוראל כהן

חסן הוסיף שהצעד לעזוב את ההסתדרות הכללית הוא צעד מתבקש. "מי שגרמה לכל הקרע הזה והפרד ומשול היא ההסתדרות הכללית. מאז שאבי ניסנקורן בראשות הארגון מעמד העובדים בשפל. עוד שנתיים הנמל החדש באשדוד מוכן ואין הסכם סגור עם העובדים. יש אינטרס לסגור מהר הסכם על גב העובדים וההסתדרות דואגת להסתדרות ובמקום להיות נאמנה לתפקיד שלה. לכן ההסתדרות הלאומית יכולה לעשות את העבודה בצורה מושלמת. היא יותר קטנה במספרים, אבל כמו שיש תחרות בכל ענף, אז הגיע הזמן שגם העובדים יחשבו אחרת ויתנו הזדמנות ללאומית להוכיח את עצמה".

תגובת ההסתדרות: "בנמל אשדוד מכהן ועד עובדים שנבחר על ידי העובדים. אם אבינועם שושן רצה להוביל עובדים, היה יכול להעמיד את עצמו לבחירתם במקום לחתור תחת הוועד. הוא עשה את הבחירות לעצמו וכעת ביתו החדש נמצא במקום ששושן אהב לכנות מול עובדי הנמל כארגון קיקיוני. כך לא נראית מנהיגות עובדים אלא פארסה שלא עומדת בשום מבחן משפטי. נזכיר כי בתקופה האחרונה מתנהל משא ומתן שעוסק בהיקף נרחב בשיפור מעמדם של עובדי הנמל, תוך תיקון הנזקים שהותירו ההסכמים שעליהם חתם אבינועם שושן. ההסתדרות תמשיך לפעול בנחישות עד אשר תביא את התוצאה הטובה ביותר לעובדי הנמל, תוצאה שתבטיח ביטחון תעסוקתי לעובדים ותדאג לחוסנו של הנמל בעתיד".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
אבינועם שושן אלון חסן
חוץ מלהגן על כל הפרזיטים בנמל הגנבים ושאר הפושעים לא עשו כלום .אלון היה הקטר ואבינועם היה הנגרר הם לא חתמו על שום הסכמים אלא רק הבנות בעל פה.אבינועם שושן ברח פעמיים מהוועד פעם ראשונה ב2001 לפני חתימה על הסכם עבודה ופעם שנייה ב2016 אחרי שהוא הבין שהוא צריך לחתום על הסכם נוסף תמיד לפני בחירות הוא מופיע אחרי שהוא נעלם להרבה זמן.לגבי אלון חסן הנ"ל חושב שלהיות בוועד עובדים זאת שליחות ולא ג'וב ושהנמל שייך למדינה ולא לאבא שלו.ומי זאת ההסתדרות הלאומית גוף ששייך למפלגת השילטון
ירון  |  04.07.18
לכל התגובות