אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיאטל היא העיר הגדולה הראשונה בארה"ב שאוסרת שימוש בקשיות שתייה מפלסטיק צילום: goodfreephotos

סיאטל היא העיר הגדולה הראשונה בארה"ב שאוסרת שימוש בקשיות שתייה מפלסטיק

מי שיפר את החוק עלול להיקנס בעד 250 דולר. כבר לפני עשור אימצה העיר תקנה לפיה על כל הפריטים החד-פעמיים שמשמשים את שירותי המזון להיות ניתנים לפירוק ביולוגי או מיחזור, עכשיו גם קשיות השתייה מפלסטיק אסורות

02.07.2018, 17:39 | שירות כלכליסט

סיאטל שבמדינת וושינגטון, הפכה לעיר הגדולה הראשונה בארה"ב שאוסרת על שימוש בקשיות שתייה, מהלך ידידותי לסביבה, שראשי העיר מקווים שיצית שיח רחב לגבי השינויים הקטנים בהרגלים היום יומיים שאנשים יכולים לעשות כדי להגן על כדור הארץ.

קראו עוד בכלכליסט

לפני עשור אימצה העיר תקנה לפיה על כל הפריטים החד-פעמיים שמשמשים את שירותי המזון להיות ניתנים לפירוק ביולוגי או מיחזור, אך קשיות וכלים אחרים לא נכללו אז בתקנה כיוון שלא היו להם אלטרנטיבות של ממש בזמנו.

רוב קשיות הפלסטיק אינן כבדים דיים כדי לעבור דרך ממייני פלסטיק תעשייתיים, כך על פי ארגון הסביבה Strawless Ocean. בנוסף, משקלן הקל גורם להם פשוט לעוף החוצה מהפח או חלון המכונית ולסיים את דרכן במאגרי מים או באוקינוס.

Strawless Ocean טוען שבבטנם של 71% מעופות הים ו-30% מצבי הים יש פלסטיק, וכן שפלסטיק מעוכל יכול לקצר את חייהם של היצורים הללו בעד 50%.

קשיות שתייה מפלסטיק , צילום: שאטרסטוק קשיות שתייה מפלסטיק | צילום: שאטרסטוק קשיות שתייה מפלסטיק , צילום: שאטרסטוק

אך כעת על צרכנים בנקודות המכירה השונות בסיאטל יהיה להסתדר בלי קשיות מפלסטיק, להוציא אנשים שמצבם הרפואי מחייב אותם להשתמש בקש שכזה. קשיות מנייר או חומרים מתפרקים אחרים עדיין מותרים לשימוש.

מי שיפר את החוק עלול להיקנס בעד 250 דולר, אבל פרנסי העיר אמרו לעיתון "סיאטל טיימס" כי בשלב הראשון מטרת החוק היא לעורר מודעות לנושא.

בספטמבר האחרון 150 בתי עסק לקחו חלק ב"Strawless in Seattle" – פרויקט שנועד להפחית את השימוש בקשיות פלסטיק. באותו חודש בלבד נחסכו מהפסולת העירונית 2.3 מיליון קשיות פלסטיק, כך על פי Strawless Ocean.

הלחץ על חברות להפסיק להשתמש בקשיות פלסטיק מגיע גם מצד הצרכנים, כמו למשל בעצומה שדרשה ממקדונלד'ס להפסיק להשתמש במכסים עם קשיות למשקאות שהיא מוכרת. "דמיינו עולם שבו נפסיק לצרוך 500 מיליון קשיות מדי יום, רק באמריקה! דמיינו עולם שפחות תלוי בפלסטיק. אפשר להתחיל את השינוי היום!", הייתה סיסמת הקמפיין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות