אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות וולמארט: טארגט מוסיפה מכונות ספירת מזומנים צילום: בלומברג

בעקבות וולמארט: טארגט מוסיפה מכונות ספירת מזומנים

הקמעונאית האמריקאית תשלב מכונות אוטומטיות חכמות ב־2,000 סניפים. מהלך דומה של וולמארט בשנה שעברה הביא לפיטורי 7,000 עובדים

02.07.2018, 21:17 | שירות כלכליסט

טארגט היא אחת הקמעונאיות האמריקאיות שנאלצות למצוא פתרונות יצירתיים להעלאת שכר העבודה בארה"ב. הקמעונאית מתכננת להוסיף מכונות ספירת מזומנים אוטומטיות ל־2,000 הסניפים שלה בארה"ב, ובכך להקטין את התלות בעובדיה האנושיים. 500 המכונות הראשונות יוצבו כבר במהלך החודש הבא. על כך דיווח "הוול סטריט ג'ורנל".

קראו עוד בכלכליסט

המכונות סופרות במהירות את השטרות והמטבעות שמגישים להן הלקוחות. בנוסף, הכסף המוזרם אליהן מועבר ישירות אל הבנק באופן דיגיטלי, כך שהליך הפקדת המזומנים מתייתר. כמו כן, המכונות יכולות לחזות מה סכום הכסף ההתחלתי הרצוי לכל מכונה במשמרת, כדי להבטיח שיהיה מספיק עודף ללקוחות.

בטארגט מתכוננים להסב את כוח האדם שיתפנה לייעול שירותים נוספים. "ניקח את ההזדמנות כדי שצוות העובדים יוכל להשקיע זמן רב יותר בלעזור ללקוחותינו", אמרה דוברת מטעם החברה.

עם זאת, מהלך דומה שנקטה וולמארט בשנה שעברה מצביע על עתיד שונה עבור המועסקים בטארגט. הקמעונאית הגדולה בעולם הציבה מכונות ספירת מזומנים אוטומטיות ב־4,700 מסניפיה. כך, חסכה את העסקתם של 7,000 מעובדיה.

חנות טארגט בניו יורק, צילום: בלומברג חנות טארגט בניו יורק | צילום: בלומברג חנות טארגט בניו יורק, צילום: בלומברג

היחס בין מכונות הספירה האוטומטיות שנכנסו לפעילות לבין העובדים שפוטרו צריך להדליק נורה אדומה ל־3,000 מעובדי טארגט.

נוסף על עליית השכר במשק האמריקאי, גם המעבר ההדרגתי של לקוחות לרכישות מקוונות שם את הקמעונאיות תחת תחרות עזה. הן מקוות כי האוטומטיזציה תשפר את ביצועיהן.

וולמארט למשל מתכננת להגדיל את השימוש ברובוטים בסניפיה במהלך השנה הבאה. הרובוטים ישמשו לסריקת המלאי במדפים ולהקל זיהוי חוסרים. בנוסף, יוכלו להכווין לקוחות ועובדים למיקום המדויק של המוצר שאותו הם מחפשים.

כמו כן וולמארט מוסיפה מסועים שיאיצו את פריקת הסחורה מהמשאיות המגיעות לסניפים, ויאפשרו גם מיון יעיל תוך כדי פריקה. לטענת הקמעונאית, שדרוג זה מאפשר להקטין את צוות עובדי הפריקה בחצי — משמונה לארבעה עובדים.

חלק מהעובדים שיאבדו את משרותיהם כסופרי מזומנים ופורקי סחורות יועסקו בתור לקטים, המקבצים את הפריטים שהוזמנו על ידי לקוחות באופן מקוון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות