אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר בקריאה ראשונה: תאגיד השידור לא יפוצל צילום: כאן

אושר בקריאה ראשונה: תאגיד השידור לא יפוצל

54 ח"כים הצביעו בעד הצעת החוק הממשלתית, ללא מתנגדים או נמנעים. 20 ח"כים הצביעו בעד הצעת חוק דומה של כבל ויונה, מול 30 מתנגדים וללא נמנעים והיא נפלה

03.07.2018, 08:20 | צבי זרחיה

מליאת הכנסת אישרה הלילה (ב') בקריאה הראשונה את הצעת החוק הממשלתית ולפיה תאגיד השידור לא יפוצל. לעומת זאת, המליאה דחתה הצעת חוק דומה שהוגשה על ידי יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל וח"כ יוסי יונה, שניהם מהמחנה הציוני.

קראו עוד בכלכליסט

54 הצביעו בעד הצעת החוק הממשלתית, ללא מתנגדים או נמנעים. 20 הצביעו בעד הצעת החוק של כבל ויונה, אל מול 30 מתנגדים וללא נמנעים והיא כאמור נפלה.

נטע ברזילי, זוכת האירוויזיון השנה , צילום: רויטרס נטע ברזילי, זוכת האירוויזיון השנה | צילום: רויטרס נטע ברזילי, זוכת האירוויזיון השנה , צילום: רויטרס

ועדת הכלכלה תאשר את הצעת החוק להצבעה בקריאה השנייה והשלישית כבר בימים הקרובים על מנת שהצעת החוק תחוקק בהקדם.

פיצולה של חברת החדשות מתאגיד השידור הציבורי מאיימת על קיום האירוויזיון בישראל בשנה הבאה, ועל כן הוחלט לחוקק במהירות חוק שימנע את הפיצול.

בדברי ההסבר להצעת החוק הממשלית נכתב: "לאחרונה התקבלו מאת איגוד השידור האירופי (EBU) מכתבים בעניין ההשלכות האפשריות של הקמת תאגיד חדשות ייעודי ונפרד על פי הוראות תיקון מס' 8, על חברותו של תאגיד השידור הישראלי באיגוד ועל קיום תחרות האירוויזיון בישראל בשנת 2019 .כדי להסיר את החשש מהשלכות אפשריות כאמור ובכלל זה להבטיח את קיומה של תחרות האירוויזיון בישראל, מוצע לבטל את הסעיפים הנוגעים להקמת תאגיד חדשות נפרד בתיקון מס' 8".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות