אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: ה-FBI, ה-SEC ומשרד המשפטים יחקרו את פייסבוק

ארה"ב: ה-FBI, ה-SEC ומשרד המשפטים יחקרו את פייסבוק

הסוכנויות בוחנות לעומק את חלקה של הנהלת הרשת החברתית בפרשת קיימברידג' אנליטיקה, כדי לגלות באילו צעדים נקטה לאחר שגילתה את ניסיון הטיית הבחירות שבוצע דרך הפיד. פייסבוק הודיעה שתשתף פעולה עם החוקרים

03.07.2018, 11:16 | שירות כלכליסט

פייסבוק הודיעה היום (ג') שהיא עומדת בפני הרחבת החקירה הפדרלית בנוגע למידע משתמשים ששיתפה עם חברת הייעוץ הפוליטי קיימברידג' אנליטיקה, בעוד סוכנויות ממשלה נוספות עורכות חקירות בעניין ובוחנות את הצהרות הרשת החברתית בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

משרד המשפטים וה-FBI הרחיבו לאחרונה את חקירותיהם סביב פעולותיה של קיימברידג' אנליטיקה, והחלו לבחון גם את התנהלות פייסבוק וקשריה עמה. בנוסף, פתחה גם ה-SECבחקירה משלה לגבי הצהרות הרשת החברתית לגבי קיימברידג' אנליטיקה. "אנחנו משתפים פעולה עם החוקרים בארה"ב, בריטניה, ובמקומות נוספים. נתנו עדות פומבית, ענינו על שאלות, והבטחנו להמשיך לסייע בהמשך החקירה", מסר דובר פייסבוק.

מארק צוקרברג, מנכ"ל החברה, צילום: youtube מארק צוקרברג, מנכ"ל החברה | צילום: youtube מארק צוקרברג, מנכ"ל החברה, צילום: youtube

העניין המתגבר ברשת החברתית מצד סוכנויות פדרליות הוא עוד חוליה בפרשת הטיית דעת הקהל בידי חברת הייעוץ הפוליטי, שנעשתה במסגרת בחירות 2016 בארה"ב, הצבעת הברקזיט בבריטניה ומעמדים פוליטיים לאומיים נוספים.

פייסבוק חשפה לאחרונה ובעקבות החקירה מידע לגבי שיטות הגנת המידע שלה. במסמך בן 747 עמודים שהגישה לוועדת האנרגיה והמסחר של הקונגרס ציינה שחלקה מידע עם 52 יצרניות תוכנה וחומרה, כולל כמה שבסיסן בסין. רשימה זו היא התיעוד המקיף ביותר שפורסם עד כה לגבי הגופים איתם פייסבוק חלקה את מידע משתמשיה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות