אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר הכלכלה: אינטל בוחנת השקעה של 9 מיליארד דולר בארץ; אינטל: אין שום דבר על הפרק צילום: אופיר אייבי

שר הכלכלה: אינטל בוחנת השקעה של 9 מיליארד דולר בארץ; אינטל: אין שום דבר על הפרק

אלי כהן: "שמנו לעצמנו יעד להגיע לייצוא של 100 מיליארד דולר ב-2020, ב-2017 הגענו ל-102 מיליארד דולר". אינטל בתגובה: "אין כרגע שום השקעה קונקרטית שעומדת על הפרק בישראל". במאי אישרה אינטל השקעה של כ-5 מיליארד דולר בישראל

03.07.2018, 13:35 | עמרי מילמן

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן חשף היום בכנס אילת של לשכת רואי החשבון בישראל, כי "אינטל בוחנת השקעה נוספת בישראל בהיקף של 9 מיליארד דולר", זאת בהמשך להשקעה שאישרה בחודש מאי האחרון, בהיקף של כ-5 מיליארד דולר. לדבריו "היום מדינת ישראל נהנית מחדשנות, מותג בינאלומי והון אנושי". לגבי ההשקעה האחרונה של אינטל אמר כי "העבודות יתחילו השנה, עוד שנתיים הפעילות תחל". לגבי השאלה במה יושקעו 9 מיליארד הדולר אותם מנסים לקדם כעת במשרד הכלכלה אמר כי "אינטל מתעסקת בתחום המעבדים, המידע, תחום שצומח וגדל. אנחנו שמנו לעצמנו יעד להגיע לייצוא של 100 מיליארד דולר ב-2020,  ב-2017 הגענו ל-102 מיליארד דולר".

בהמשך לפרסומים האחרונים כי יו"ר לשכות המסחר, אוריאל לין, מתנגד לצו היבוא האישי עליו חתם שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן טען כהן: "אוריאל לין חייב להחליט אם הוא בעד הפחתת רגולציה או שהוא מסתפק בסיסמאות ריקות מתוכן. צו יבוא אישי פותח ערוץ תחרות נוסף והוא צעד חיוני במלחמה ביוקר המחיה".

אלי כהן שר הכלכלה , צילום: אופיר אייבי אלי כהן שר הכלכלה | צילום: אופיר אייבי אלי כהן שר הכלכלה , צילום: אופיר אייבי

למרות ששר האוצר כחלון כבר הודיע כי לא תהיה בקרוב הפחתה של המס על הבורסה, לדברי כהן "הגיע הזמן לחשוב על הפחתת המס על הבורסה, שתעודד את המשקיעים, תהווה אלטרנטיבה לשוק הנדלן וההכנסות בשקלים למדינה יגדלו כי ההיקפים יגדלו". לעומת זאת, בנוגע לפטור ממס על הכנסות משכירות שכחלון נמנע מלהפחית אותו, אמר "יש בנושא הזה עיוות, זה התחום היחיד שיש הכנסה ופטור ממס עד 60 אלף שקל. צריך לחשוב עליו וצריך לראות איך לא מעמיסים על שוק השוכרים".

בהסכם האחרון שנחתם בין אינטל למדינה סוכם כי תבחן השקעה נוספת. באותו הסכם נקבע כי עבור ההשקעה של 5 מיליארד דולר תקבל אינטל מענק של 200 מיליון דולר, וכן כי תקבל סכום דומה על השקעה נוספת אם וכאשר תסוכם. על פי ההערכות בקרב גורמים בממשלה שיחות ראשוניות בנוגע להשקעה חדשה כבר החלו.

מאינטל נמסר בתגובה: "אין כרגע שום השקעה קונקרטית שעומדת על הפרק בישראל, מעבר להודעה על תוכנית ההשקעות לשדרוג מפעל אינטל קרית שהוגשה לפני כחודש, ותוכנית ההשקעות לשדרוג המפעל ב-6 מיליארד דולר שהוגשה ב-2014".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות