אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חציון חלש לקרנות הנאמנות - תשואה שלילית ממוצעת של 0.25% צילום: שאסטרסטוק

חציון חלש לקרנות הנאמנות - תשואה שלילית ממוצעת של 0.25%

הקרנות הפופולריות של 2016, קרנות אג"ח כללי ללא מניות, איבדו כ-1% במחצית הראשונה של 2018; בלטו לטובה - קרנות מנייתיות המשקיעות בחו"ל ללא הגנת מט"ח

03.07.2018, 13:40 | רחלי בינדמן

חציון חלש לקרנות הנאמנות. מנתוני בית ההשקעות מיטב-דש עולה כי תעשיית הקרנות סיימה את המחצית הראשונה של 2018 עם תשואה שלילית ממוצעת של 0.25%. קרנות המתמחות במניות בישראל רשמו מתחילת השנה תשואה שלילית ממוצעת של כ-2.6%.  

קראו עוד בכלכליסט

 הקרנות שבלטו לרעה בתשואות מתחילת השנה הן קרנות מניות נדל"ן וקרנות מניות ת"א יתר, שירדו ב-3.9% וב-5% בהתאמה. קרנות המתמחות במניות בחו"ל רשמו מתחילת השנה תשואה חיובית הנאמדת ב-4.1%.

הקרנות שבלטו לחיוב הן קרנות ארה"ב חשופות מט"ח שעלו בממוצע מתחילת השנה ב-7.15%, וכן קרנות ארה"ב מוגנות מט"ח שהשיגו למשקיעים תשואה חיובית של כ-6.4%. לעומת זאת, בלטו לרעה קרנות אירופה מוגנות מט"ח עם תשואה שלילית של כ-4%.

קרנות אג"ח כללי רשמו מתחילת השנה תשואה שלילית של 0.8%. קרנות אג"ח כללי ללא חשיפה למניות השיגו למשקיעים תשואה שלילית הנאמדת ב-1%. קרנות עם חשיפה של עד 10% למניות רשמו תשואה שלילית של 0.7%, קרנות שחשופות עד 20% למניות סגרו תשואה שלילית של 0.9%, וקרנות עד 30% חשיפה מנייתית השיגו גם כן תשואה שלילית, בשיעור של 0.7%.

קרנות הנאמנות הקונצרניות ללא מניות ירדו מתחילת השנה בכ-0.85% בממוצע, וקרנות אג"ח קונצרני ברמת סיכון גבוהה רשמו תשואה שלילית גבוהה יותר של 1.35%.

מדד הבנצ'מארק של אג"ח קונצרני כללי ירד ב-0.5%. מתחילת השנה קרנות אג"ח מדינה רשמו תשואה שלילית הנאמדת ב-0.45%. הקרנות הטובות מתחילת השנה כוללות קרנות המתמחות בהשקעה באירופה ובשווקים מתעוררים וקרנות המתמחות במניות בארץ המתמחות בהשקעה במדד היתר. הקרנות הגרועות הן קרנות אגרסיביות על מדד ת"א 35 ות"א 125 וקרנות מניות בארץ המתמחות בהשקעה בסקטור הנדל"ן.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות