אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק דיסקונט: "ריבית בנק ישראל תעמוד על 1% בסוף 2019" צילום: עמית שאבי

בנק דיסקונט: "ריבית בנק ישראל תעמוד על 1% בסוף 2019"

לדברי הכלכלנית הראשית של הבנק נירה שמיר, התאוששות האינפלציה בישראל תוביל את הבנק המרכזי להעלאת ריבית ראשונה כבר במהלך הרבעון האחרון השנה, ולשלוש העלאות נוספות בשנה הבאה

03.07.2018, 14:02 | אמיר רוזנבאום ורחלי בידנמן

"האיזון שבין חלון הזדמנויות שנסגר, לבין התמונה המאקרו כלכלית בישראל (צמיחה, שע"ח ושוק הדיור) יובילו את בנק ישראל להעלאת ריבית ראשונה כבר במהלך הרבעון האחרון (ל-0.25%) השנה, ושלוש העלאות נוספות בשנה הבאה – כלומר, בסוף 2019 ריבית בנק ישראל תעמוד על 1%", כך כתבה נירה שמיר, הכלכלני הראשית של בנק דיסקונט, בסקירה מיוחדת שפרסמה היום (ג').

קראו עוד בכלכליסט

לדבריה, התאוששות מוגבלת של סביבת האינפלציה בישראל וחלון הזדמנויות שהולך ונסגר, מבחינת המדיניות המוניטארית הגלובלית, עשויים להגביל את בנק ישראל במאמציו לבסס תהליך של העלאות ריבית. על כן, עליו לשאוף לכמה שיותר העלאות ריבית כבר ב-2019. נכון להיום, ריבית בנק ישראל נמצאת ברמת שפל היסטורית - 0.1%.

עוד הוסיפה שמיר כי בחודש האחרון רואים תמחור של תחילת העלאת ריבית הן בשוק האג"ח הממשלתי והן בשוקי הריבית האחרים. שילוב של התאוששות של האינפלציה בפועל והעלייה בציפיות האינפלציה הן שהובילו לשינוי בגישה בשוק.

מדובר בתחזית אגרסבית של שמיר, תחזיתה כפולה מזו של חטיבת המחקר של בנק ישראל שפורסמה בחודש אפריל. כלכלני בנק ישראל צופים שהריבית תעלה קלות ל-0.25% במהלך הרבעון האחרון של השנה, ול-0.5% במהלך הרבעון השלישי של 2019. "סביר להניח שגם בנק ישראל יעדכן את תחזית הריבית שלו בישיבתו הקרובה ב-9 ביולי", כותבת שמיר.

נגידת בנק ישראל קרנית פלוג
נגידת בנק ישראל קרנית פלוג צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
תגובה ל-3 לא , לא עזרת
לא רק שלא עזרת - גם הראתה כמה אתה בור.. ריבית 10אחוז ניתנת רק ללקוחות פראיירים ומסוכנים? ממש לא. בדקת מה ריבית האוברדראפט שלך? בדקת כמה אתה משלם על עיסקאות קרדיט בכרטיס אשראי? 10 אחוז זו ריבית ממוצעת שבנק לוקח מלקוחותיו. נכון שיש גם אנשים שמשלמים פחות, כמו בכל שוק - אשראי זה מוצר שיש לו היצע וביקוש. יהיו שישלמו 10אחוז (כי משתלם להם) ויהיו ישלמו 2-3 אחוז (בדר"כ כי הם יכולים) ולא רק פראיירים ומסןכנים.
תגובה ל-3  |  03.07.18
לכל התגובות