אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד אופיר נאור על חילוט הפקדון של בן משה: "יש גבול לכל תעלול" צילום: עמית שעל

עו"ד אופיר נאור על חילוט הפקדון של בן משה: "יש גבול לכל תעלול"

הנציגות באפריקה ביקשה אתמול מביהמ"ש לחלט פיקדון של 100 מיליון שקל שהפקידו בן משה ואלון רבוע כחול לצורך ההסדר. עו"ד נאור, היועץ של מחזיקי סדרה כ"ט: "אחרי שחתם על הסכם סגור As Is - חזר בו בן משה, בניגוד לכל מה שהבטיח"

03.07.2018, 15:16 | גולן חזני

"מחזיקי האג"ח קיבלו החלטה לחילוט אחריי שכל הניסיונות להביא את מוטי בן משה לקיים את המילה שלו עלו בתוהו”’. כך אומר ל"כלכליסט" עו"ד אופיר נאור, היועץ המשפטי של נציגות אג"ח כ"ח של אפריקה ישראל. 

קראו עוד בכלכליסט

הנציגות ונאמן האג"ח העבירו אתמול בקשה לבית המשפט לחלט את הפיקדון של בן משה ואלון רבוע כחול, סכום של 100 מיליון שקל, שהופקד לצורך ביצוע הסדר רכישת אפריקה ישראל. לטענת המחזיקים, אף שבן משה התחייב לרכוש את החברה AS IS, הוא אינו מקיים את ההסכם ומעמיד שורה שלך דרישות מול רשות המיסים שמונעות את החתימה - זאת למרות הנחה של 50 מיליון שקל שקיבל מהמחזיקים (אפריקה חייבת למחזיקי האג"ח 3 מיליארד שקל).

"אחרי שחתם על הסכם סגור As Is - חזר בו בן משה, בניגוד לכל מה שהבטיח. אחר כך ניסה לגלגל עלינו את עלות המס של החברה ואחרי אחרי שהוסכם עקרונית להשתתף בעלות המס, נזכר לבקש דחיית תשלומים", אמר נאור.

"בהמשך הוא נזכר לבקש הפחתת ריבית וצמצום תקופת הריבית. לאחר מכן ביקש לשנות את ההסכם בנוגע למפעיל כביש 6. זה לא הספיק לו והוא ביקש לפרוס את התשלום למס על פני שנתיים, אחר כך לדחות לשלוש שנים. אחר כך לארבע שנים, ולבסוף ביקש שהחברה ולא הוא ייתנו שעבוד על נכס שיבוא לפני האג"ח להבטיח את התשלום. זו הסיבה שהמחזיקים הורו לנאמן ולנציגות לפעול לחילוט הפקדון. יש גבול לכל תעלול", אמר עוד נאור.

מקורבים לנציגות טוענים כי לא נערכים מגעים כלשהם מול קבוצת אקסטרה וכי הנציגות איתנה בדעתה לחלט את הפקדון. בקבוצת בן משה טוענים שלמעשה יש כבר הסכמות מול רשות המיסים אבל בנציגות טוענים שאין זה כך.

עו"ד אופיר נאור , צילום: עמית שעל עו"ד אופיר נאור | צילום: עמית שעל עו"ד אופיר נאור , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות