אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליפט רכשה חברת שיתוף אופניים בכ-250 מיליון דולר צילום: CITIBIKE NYC

ליפט רכשה חברת שיתוף אופניים בכ-250 מיליון דולר

הנרכשת, חברת Motivate, מפעילה שירותי אופניים שיתופיים בניו יורק, בוסטון, וושינגטון הבירה ועוד, ובין היתר מחזיקה במותג CITIBIKE הפופולרי. ליפט צפויה להשיק את שירותי האופניים בערים ומדינות נוספות

03.07.2018, 18:21 | יואב סטולר
ליפט מבצעת רכישה משמעותית בשוק שיתוף האופניים. ענקית הנסיעות האמריקאית רכשה את Motivate, החברה הגדולה ביותר בתחום השכרת האופניים בארצות הברית. על פי הערכות, העסקה נאמדת בכ-250 מיליון דולר, כש-Motivate עומדת מאחורי מיזמי אופניים שונים, ביניהם CITYBIKE שפופולרי בניו יורק.

קראו עוד בכלכליסט

בחברה הרוכשת רואים בעסקה מהלך אסטרטגי חשוב בביסוס כוחה אל מול אובר, כשלדבריה Motivate מחזיקה ב-80% משוק השכרות האופניים בארצות הברית. מלבד ניו יורק ניתן למצוא במפת הפעילות של החברה את הערים בוסטון, וושינגטון הבירה, שיקגו, פורטלנד, קולומבוס, אורגון ומיניאפוליס.

אופני סיטיבייק, צילום: CITIBIKE NYC אופני סיטיבייק | צילום: CITIBIKE NYC אופני סיטיבייק, צילום: CITIBIKE NYC

במקביל לרכישה, הודיעה הנהלת ליפט על תוכנית להרחבת שירותיה בשווקים בהן היא פועלת. ואולם, עדיין לא ידוע מתי יגיעו שירותי שיתוף האופניים החדשים למדינות יעד נוספות. 

אובר פעילה אף היא בתחום שיתוף האופניים. לפני כשלושה חודשים השלימה אובר את רכישת הסטארט אפ JUMP שמפעיל שירות דומה בארצות הברית. סכום הרכישה עמד על 200 מיליון דולר כשהחזיקה החברה במפת הפעילות שלה 40 ערים בשש מדינות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות