אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יעל אנדורן ואורי פז יצטרפו ליפנים במרוץ אחרי לאומי קארד צילום: עומר מסינגר

בלעדי לכלכליסט

יעל אנדורן ואורי פז יצטרפו ליפנים במרוץ אחרי לאומי קארד

ל"כלכליסט" נודע כי ענקית כרטיסי האשראי קרדיט סייסון מיפן, הנחשבת למתמודדת המובילה לרכישת החברה מידי בנק לאומי, התקשרה עם קרן השתלמות למורים וגנות ועם גוף מוסדי נוסף, שצפויים להחזיק יחד עד 40% מהקבוצה

04.07.2018, 07:20 | גולן חזני

רגע לפני השלב הסופי במכרז לרכישת לאומי קארד, המשקיעים הזרים המתעניינים בחברה מגבירים את המאמצים לגיוס שותפים מקומיים. ל"כלכליסט" נודע כי ענקית כרטיסי האשראי קרדיט סייסון מיפן, הנחשבת למתמודדת המובילה לרכישת החברה מידי בנק לאומי, התקשרה עם קרן השתלמות למורים וגנות ועם גוף מוסדי נוסף, שצפויים להחזיק יחד עד 40% מהקבוצה. לקרדיט סייסון חברו גם מנכ"לית האוצר לשעבר יעל אנדורן ואורי פז, שותף מנהל בקרן פנינסולה.

אנדורן ופז משקיעים בחברה באופן פרטי. פז מלווה את הקבוצה בתהליך המכרז, ואנדורן צפויה לרכז את ההשקעה אם הקבוצה תזכה במכרז. במקרה כזה, שניהם אמורים להתמנות לדירקטוריון.

קראו עוד בכלכליסט

קרדיט סייסון הגישה ככל הנראה את ההצעה הגבוהה ביותר על לאומי קארד בשלב ההצעות הבלתי מחייבות לפני כשבועיים. מתמודדות אחרות שעלו לשלב הסופי הן קרן ורבורג פינקוס; פרטנר הישראלית; חברת ההשקעות השוויצרית פרטנרס גרופ; וסנטרברידג'.

חדוה בר קיבלה באהדה

 

אף שהמתמודדים הזרים אינם מחויבים לצרף שותפים מקומיים, הם מניחים שהשותפות עם גופים מוסדיים בישראל תמצא חן בעיני הרגולטורים. ואכן, נציגי ורברג פינקוס ניהלו מגעים מתקדמים לחבירה לשותף מקומי, כלל ביטוח, שהופסקו בשבוע שעבר; ואילו את סנטרברידג' מלווה מנכ"ל בנק מזרחי טפחות לשעבר אלי יונס. נציגי הקבוצה שמובילה קרדיט סייסון נפגשו כמה פעמים עם המפקחת על הבנקים חדוה בר, וזו קיבלה באהדה את כניסתו של גוף אסטרטגי לפעילות בארץ.

מלבד פרטנר, קרדיט סייסון היא המתמודדת היחידה על לאומי קארד שמתעניינת בה כהשקעה אסטרטגית. שאר המתעניינות הן קרנות. החברה היפנית, לעומת זאת, היא בעלת ניסיון רב בתחום כרטיסי האשראי ומפעילה 27 מיליון כרטיסים ביפן, ועוד יותר מעשרה מיליון בוייטנאם ובסינגפור. היא מביאה לעסקה תפיסה ארוכת טווח, בלי צורך לממש את ההשקעה ברווח מהיר באמצעות העלאת מחירי האשראי בטווח קצר, שעלולה לפגוע בתחרות מול הבנקים. בהופעה מול הפיקוח הציגו ראשי קרדיט סייסון את המוצרים שפיתחו מוצרים בתחום שחלקם לא מוכרים בארץ לצד ניסיון רב בתחרות אחראית בתחום האשראי הצרכני.

אנדורן ופז. יהיו דירקטורים , צילום: עומר מסינגר אנדורן ופז. יהיו דירקטורים | צילום: עומר מסינגר אנדורן ופז. יהיו דירקטורים , צילום: עומר מסינגר

ובינתיים במכרז ישראכרט

 

את המכרז למכירת לאומי קארד מוביל בנק ההשקעות גולדמן זאקס שבימים הקרובים יפתח חדר מידע למתמודדים שעלו לשלב הבא, וייחשפו לנתונים הכספיים והמסחריים של לאומי קארד.

בד בבד עם המכרז למכירת לאומי קארד מתנהל המכרז למכירת ישראכרט מידי בנק הפועלים. המובילה בינתיים היא קבוצה משותפת לשתי קרנות ענק, אדוונט וביין. על פי דרישת הפועלים גופים שיתמודדו על ישרכארט חותמים על התחיבות לא להתמודד במקביל על לאומי קארד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות