אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רעידת אדמה בעוצמה של 4.2 דרגות הורגשה בצפון: "חשבתי שהבית יקרוס" צילום: שאטרסטוק

רעידת אדמה בעוצמה של 4.2 דרגות הורגשה בצפון: "חשבתי שהבית יקרוס"

המכון הגיאופיסי מסר כי רעידת האדמה הורגשה ב-4:50. מוקד הרעש היה בצפון הכינרת. שמונה דקות אחר כך הורגשה רעידה נוספת. תושבת טבריה סיפרה: "כל השכונה פה על הרגליים, היו כאלה שיצאו מבוהלים מהבתים". שלי מפתח תקווה: "המיטה זזה והציפורים בכלובים התעופפו בצרחות"

04.07.2018, 07:09 | יהונתן בניה, ynet

רעידת אדמה בעוצמה של 4.2 דרגות הורגשה ב-4:50 לפנות בוקר (ד') בעיקר בצפון הארץ. כך נמסר מהמכון הגיאופיסי לישראל. גם תושבים במרכז ובשפלה דיווחו שהרגישו בכך. לא ידוע על נפגעים או על נזק. מוקד הרעש היה בצפון הכינרת ובעומק של ארבעה קילומטרים מתחת לפני הקרקע. שמונה דקות אחר כך הורגשה רעידה נוספת בעוצמה פחותה יותר של 3.2 דרגות. ב-6:50 לערך דיווחו תושבים על רעידת אדמה קלה נוספת.

בר בן שבת מטבריה סיפרה כי רעידת האדמה הורגשה בכל החדר: "הרעידה הייתה ממש חזקה, המיטה רעדה, כל מה שהיה בחדר רעד, זה היה ממש מפחיד. עד שהבנתי שמדובר ברעידת אדמה וצריך לקום ולצאת היא נרגעה, אך אחר כך הייתה עוד אחת קטנה". היא הוסיפה כי "כל השכונה פה על הרגליים. היו כאלה שממש יצאו מבוהלים מהבתים, לא נעים".

מילנה מטבריה תיארה: "זה היה פשוט מפחיד. בדיוק עמדתי בסלון, הדלקתי את המזגן ופתאום הרגשתי שאני זזה. כל הבר עם הבקבוקים התחיל לרעוד מאחורי השנדלירים. זה היה פשוט אחד הדברי םהכי מפחידים שקרו לי. הלב שלי פשוט נפל. זה קרה ממש במהירות. מרוב פחד לא הצלחתי לעשות כלום, פשוט קפאתי במקום". שלמה מצפת סיפר: "הייתה רעידת אדמה מאוד חזקה, אנשים יצאו מבוהלים מהבתים".

רעידת אדמה (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק רעידת אדמה (אילוסטרציה) | צילום: שאטרסטוק רעידת אדמה (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק

גולשים דיווחו כי הרגישו את רעידת האדמה גם באזור המרכז. שלי מפתח תקווה סיפרה: "אני הרגשתי את המיטה זזה והציפורים שחיות בכלובים אצלי בבית קמו משינה והתעופפו בצרחות ובבהלה". גולשים נוספים דיווחו כי הרגישו את הרעידה גם בכפר סבא, ברעננה ובהוד השרון.

לאה בן קיקי מטבריה סיפרה: "שכבתי במיטה והרגשתי כאילו מישהו קופץ על המיטה. במקביל שמעתי רעש מוזר, יצאתי לחלון ולא ראיתי משהו חריג. חזרתי שוב למיטה והרגשתי כאילו מזיזים לי את המזרון בחוזקה". עלמי, שגר סמוך לכפר תבור, חשב בהתחלה שמדובר בשוד: "שמעתי את הדלת של הארון כאילו נפתחת ונסגרת, הייתי בטוח שזה שוד, ישר עבר לי בראש שיש מישהו שמנסה לגנוב לי את הבית, אחרי שראיתי שאין אנשים קלטתי שזו רעידת אדמה".

לירון אביטן מראש פינה סיפרה: "לא נתקלתי עדיין בדבר כזה. ברעידה הראשונה הרגשתי שהבית עומד לקרוס. אני גרה בקומה שנייה וממש פחדתי לחיי".

רעידת האדמה הורגשה גם בעמק הירדן. אחד מתושבי העמק סיפר: "זה היה בערך עשר שניות וזה היה מאוד מפחיד. אני גר בקומה שנייה והבניין ממש רעד. ישבתי על הספה ופתאום הרגשתי כאילו משהו דופק לי בגב ומנער את הספה. גם רהיטים אחרים התנדנדו ודפקו על הקיר. לפני שהספקתי לחשוב מה לעשות זה נגמר". לימור מקיבוץ מסדה סיפרה: "ההרגשה הייתה כאילו מישהו מזיז את המיטה קדימה אחורה במהירות, בעלי ואני התעוררנו".

גם בקריות הורגשה הרעידה. "זה נמשך בערך 15 שניות", סיפר שלמה פלג מקריית מוצקין. "אני גר בקומה שמינית והרגשתי את הרצפה רועדת. המנורות התנדנדו קצת". שי מחיפה תיאר: "הרגשתי את הבניין רועד בשניה הראשונה חשבתי לעצמי אולי מתקפת טילים ולא נשמעה אזעקה. הרעידה היתה מאוד חזקה והורגשה טוב במבנה לא יכולתי שלא להתעורר מזה".

אמיר מהכפר טורעאן שבגליל התחתון סיפר: "זה היה די חזק. הספה ממש רקדה. הסתכלתי על גופי התאורה התלויים בבית והם ממש זזו. זה היה באמת מפחיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות